Zamknij
REKLAMA

Policyjne działania na drogach całego powiatu w ten weekend

08:00, 16.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Przez cały weekend na drogach powiatu poddębickiego będzie trwała akcja policyjna „Prędkość”. Ponadto dzisiaj, tj. 16 lutego 2019 policjanci  przeprowadzą działania „Bezpieczny Autobus” oraz „Alkohol i Narkotyki”. 

Głównym celem działań w dniach 16 i 17 lutego br. będzie ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach oraz kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
W trakcie kontroli policjanci będą reagować także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku  zapinania  pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego  niezgodnie z przepisami. Funkcjonariusze podczas kontroli zwrócą także uwagę na stan techniczny pojazdu. W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego policjanci będą rozważać możliwość zatrzymania  uprawnień do kierowania.

Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. W holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę - czytamy na stronie internetowej poddębickiej policji.

źródło: KPP w Poddębicach

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone