Zamknij
REKLAMA

Pobiegli dla Martynki. Trzeci Bieg Tropem Wilczym w Uniejowie [ZDJĘCIA]

14:48, 03.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Blisko pięćdziesiąt osób wzięło udział w ,,Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który zorganizowano w Uniejowie 3 marca. Była to także okazja, by pobiec dla 12-letniej Martynki Bednarek, której rehabilitację wesprze Fundacja PKO Banku Polskiego.

W biegu, który 3 marca 2019 roku w Uniejowie zorganizował Klub Biegacza Geotermia Uniejów wzięło udział 48 osób. ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to największy bieg pamięci organizowany w wielu miastach w całej Polsce. Po raz trzeci również w Uniejowie było można przyłączyć się do wydarzenia, w ramach którego odbył się bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) oraz drugi dystans – 10 km (do wyboru).


Bieg Tropem Wilczym w całej Polsce organizowany jest przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja.  Ma on charakter towarzyski jednak  osoby, które wzięły w nim udział otrzymały okolicznościowy medal i koszulki.

Przy okazji dzisiejszego biegu można było także pomóc. Dzięki akcji „PKO Biegajmy razem”, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tysięcy złotych na wsparcie leczenia i rehabilitacji 12-letniej Martynki Bednarek z Uniejowa. Do biegu przyłączyła się nie tylko rodzina dziewczynki, ale również znajomi i przyjaciele, którzy przyjechali do Uniejowa m.in. z Turku i z Łodzi.


Organizacją Biegu dla Martyny była Fundacja PKO Banku Polskiego. Pomysłodawcą akcji, dzięki której udało się już pomóc trójce dzieci z gminy Uniejów jest dyrektor oddziału banku w Uniejowie - Jarosław Klonowski.


Ta grupa biegaczy wystartowała w biegu na dystansie 10 km.


Po biegu na uczestników czekało ognisko oraz gorące kiełbaski i napoje.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone