Zamknij
REKLAMA

Młodzież zapobiega pożarom, czyli kto wygrał gminne eliminacje ogólnopolskiego konkursu

06:31, 11.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

9 marca 2019 roku roku w sali OSP Uniejów  odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Trójka zwycięzców będzie reprezentować gminę w konkursie powiatowym.

Szesnaście osób wzięło udział w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom", które zorganizowano w sobotę w sali OSP w Uniejowie. Trójka, która wykazała się największą wiedzą sprawdzaną w pisemnym teście, będzie kontynuować rywalizację w etapie powiatowym. 

Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach: uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych i gimnazjum oraz  uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Najlepsi w poszczególnych grupach okazali się: Karolina LudwickaAmelia Józefowicz i Tomasz Krysztofiak.


Na zdjęciu dogrywka pomiędzy uczestnikami, którzy mieli najwyższa liczbę punktów w jednej z kategorii.

O wysokim i wyrównanym poziomie wiedzy w jednej z grup może świadczyć fakt, że pomiędzy dwójką zawodników musiała zostać ogłoszona dogrywka. Po serii dodatkowych pytań, które zadał prezes Zarządu Oddziału M-G ZOSP RP w Uniejowie –  Krzysztof Janiak nie udało się wyłonić zwycięzcy, więc o ostatecznej kolejności zdecydowała wiedza o prezentowanych urządzeniach, z których korzystają strażacy. Tutaj lepsza okazała się Amelia Józefowicz, która w dogrywce wyprzedziła Michała Pajora.


Na zdjęciu z komisją konkursową trójka zwycięzców eliminacji gminnych konkursu.


 

Nagrody i dyplomy wręczyli: prezes Krzysztof Janiak oraz członkowie komisji konkursowej - Jacek Świątczak - Komendant Gminny OSP w Uniejowie, Tadeusz Chmielewski - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Poddębicach i Wiesław Pawłowski - członek Prezydium ZO M-G ZOSP RP w Uniejowie.

Podczas gminnych eliminacji prezes Krzysztof Janiak zaprezentował także część sprzętu, jaki w swoim wyposażeniu posiada jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie. To między innymi defibrylator, który w ostatnim czasie otrzymała uniejowska straż. Można było także usłyszeć w jakich interwencjach najczęściej bierze udział OSP Uniejów oraz o pomocy przedmedycznej.

Organizatorami Eliminacji Gminnych OTWP „Młodzież zabiega pożarom” byli : Burmistrz Miasta Uniejów,  Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Uniejowie, P.G.K. ” Termy Uniejów” oraz OSP w Uniejowie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone