Zamknij
REKLAMA

Uniejowski Festiwal Smaków. Dwa dni ,,smakowitych spacerów po Uniejowie"

08:32, 14.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Trwa VI Uniejowski Festiwal Smaków. 14 restauracji rywalizuje o "Lilię Smakosza" oraz  tytuł „Najbardziej Apetycznego Miejsca w Uniejowie 2019". I ty możesz zostać degustatorem.

Jeszcze dzisiaj od 12.00 do 18.00 trwać będzie akcja degustacyjna pod hasłem „Smakowite spacery po Uniejowie”, która odbywa się w ramach VI Uniejowskiego Festiwalu Smaków. Do rywalizacji stanęło 14 lokali, które przygotowały dania z ziemniakiem w roli głównej oraz desery z jabłkami.
Wszystkie dania konkursowe oraz listę lokali gastronomicznych biorących udział w zabawie można znaleźć w artykule poniżej.

[ZT]1948[/ZT]

W jury tegorocznego konkursu zasiadają: Barbara Pilawa-Kraus – ekspert kulinarny, przewodnicząca jury, Karolina Smętkiewicz – współtwórca Festiwalu Smaków, Tomasz Wójcik – radny rady miejskiek, Attila Pintér – przedstawiciel delegacji z Węgier, Agnieszka Olczyk – UM w Uniejowie.

,,Jemy również oczami - patrząc, dlatego oceniamy nie tylko smak, ale również wygląd potraw konkursowych - mówi przewodnicząca komisji Barbara Pilawa-Kraus . Będziemy oceniać również pomysłowość i oryginalność. Myślę, że nas -jury, czeka burzliwy czas i będziemy mocno dyskutować podczas oceniania dań".


Flambirowane naleśniki.

 

,,Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do piątku 19 kwietnia. Organizujemy w tym roku specjalne spotkanie dla wszystkich restauracji biorących udział w tegorocznej edycji festiwalu, podczas którego poinformujemy kto został zwycięzcą'' - mówi Agnieszka Olczyk - sekretarz komisji konkursowej.

Jak wziąć udział w festiwalowej zabawie?

Zasady VI Festiwalu Smaków pozostają bez zmian. W trakcie jego trwania należy zaopatrzyć się w Paszporty Degustatora. Są one dostępne w każdej restauracji uczestniczącej w Festiwalu Smaków 2019, w Punkcie Informacji „Term Uniejów” na basenach oraz w recepcjach hoteli: Domu Pracy Twórczej, Zamku i Zagrody Młynarskiej.

Za zamówioną w restauracji potrawę festiwalową Degustator otrzyma pieczątkę potwierdzającą skosztowanie dania. Pamiętać należy, że 1 zamówiona potrawa to 1 pieczątka. Aby oddać ważny głos, a tym samym wziąć udział w losowaniu nagród, trzeba spróbować i ocenić co najmniej 6 z 14 dań głównych i co najmniej 4 spośród 10 deserów.

Dania dostępne są w wielkości porcji degustacyjnej (100-120 g) i kosztują tylko 5 lub 6 zł.

Głosując na najsmaczniejsze potrawy dajemy restauracjom szansę na zdobycie nagrody, jaką jest „Lilia Smakosza”, a tym samym tytułu „Najbardziej Apetycznego Miejsca w Uniejowie 2019”.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone