Zamknij
REKLAMA

II edycja Water Trial Air ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair'' w sobotę w Uniejowie

07:29, 24.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

II edycja ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair'' Water Trial Air odbędzie się 15 czerwca 2019 roku w Uniejowie. To niezwykła impreza sportowa skierowana do osób na wózkach inwalidzkich, które rywalizują na wodzie, w powietrzu i na ziemi.


Pokonanie przez zawodnika całej  widowiskowej trasy zajmie około 40-50 minut. W tym czasie uczestnicy będą jeździć quadami (jako pasażerowie) oraz pływać z wolontariuszami kajakiem. Po pokonaniu 800 - metrowej trasy wózkiem na zawodników czekać będzie widowiskowy zjazd tyrolski przez rzekę. Udział w imprezie to także duże emocje dla widzów, którzy mogą przyglądać się zmaganiom niepełnosprawnych sportowców.


W ubiegłorocznej, pierwszej edycji imprezy udział wzięło 15 zawodników na wózkach.
 

,,Wiele osób chodzących nigdy nie miało do czynienia z „kulawym” (śmiech) - tak o sobie mówią osoby jeżdżące na wózkach. Ta impreza już zbliżyła nas i przełamała mur. Wolontariusze przez całą imprezę byli obok i pomagali zawodnikom. Było pełno śmiechu, trochę przerażenia i wspólnego wysiłku. Cieszę się, że uczniowie z wielką chęcią i zaangażowaniem pomagali nam. W przyszłości, jeśli będą mieli okazję pomóc osobie na wózku, będą wiedzieli jak to zrobić” - mówi współpomysłodawca i uczestnik akcji – Andrzej Filas, który po wypadku sam zmaga się z niepełnosprawnością.Impreza odbędzie się 15 czerwca 2019 roku o godz. 11.00. W imprezie weźmie udział 20 zawodników, którzy zakwalifikowani zostaną do udziału przez organizatorów. Dzięki pomocy sponsorów, takich jak: Termy Uniejów, Pizzeria K2, Vattenball, K-Flex Polska, Stowarzyszenie Kopernik Plus z Turku, PPHU Jerzy Kubacki z Malanowa udział w ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair” jest bezpłatny, a dla wszystkich uczestników przygotowano m.in. specjalne koszulki i ubezpieczenie.


Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy sportowcy mogli korzystać ze specjalistycznych rowerów handbike stworzonych dla osób niepełnosprawnych przez Jarka RolęPierwsze zawody dla osób na wózkach odbyły się w Uniejowie 8 lipca 2018 roku.
 

,,Wymyśliliśmy to razem z Darkiem Piotrowskim, kreatywnym i zaangażowanym prezesem stowarzyszenia Kopernik Plus z Turku. Rozmawialiśmy o sportach ekstremalnych i tak kombinowaliśmy, jak i gdzie przeczołgać trochę wózkersów, żeby wszyscy mieli dobra zabawę. Padło na Uniejów i tak powstał ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair''. Dzięki pomocy i przychylności władz samorządowych, uczniów szkoły podstawowej, nauczycieli i wielu kumpli oraz znajomych udało nam się zorganizować imprezę dla ON, czyli osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Chcemy wyjść i pokazać, że jesteśmy zwykłymi ludźmi i możemy robić dużo rzeczy, prawie to samo co wcześniej".


Jak mówią organizatorzy, cieszy fakt, że zgłasza się dużo osób, które chcą pomagać w organizacji imprezy. Poza tym to fantastytczna zabawa zarówno dla zawodników, jak i wolontariuszy oraz widzów.
 

Zapraszamy kibiców na drugą edycję imprezy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich 15.06.2019 Uniejów, okolice zamku - godz 11:00.


Fot. Archiwum organizatora.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone