Zamknij
REKLAMA

Ukończenie budowy ronda przy Aparthotelu coraz bliżej. Kiedy koniec utrudnień na drodze krajowej?

08:16, 13.06.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Trwają prace przy budowie ronda i ulicy Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa, powstającej przy Aparthotelu Termy Uniejów, którego otwarcie zaplanowane jest na sierpień br. Inwestycja drogowa o wartości ponad 10 mln zł ma być gotowa do końca czerwca.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pod nazwą: „Uzbrojenie wydzielonych terenów aktywizacji gospodarczej w Gminie Uniejów”. W ramach prac realizowana jest nie tylko droga na ulicy Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa wraz z infrastrukturą techniczną, ale także przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 72 z drogą gminną i ul. Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa.

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Poddębicach, które obecnie kończy budowę ronda na drodze krajowej nr 72. W miejscu, gdzie powstaje rondo pojawiła się obecnie sygnalizacja świetlna, która ma regulować ruch w trakcie ostatnich prac budowlanych. Dotychczas zrealizowano większość zaplanowanych prac. Wybudowano już chodniki i pierścień ronda.

W związku z budową ronda zmieniona została także chwilowo organizacja ruchu przy samym wyjeździe z Term. Na czas prac usunięto znak zakazu skrętu w lewo i przywrócono wyjazd z kompleksu termalnego zarówno w kierunku Turku, jak i Łodzi.

Jak informuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Poddębicach rondo ma być gotowe do końca czerwca.

,,Prace postępują zgodnie z harmonogramem, planujemy zakończenie budowy na koniec czerwca. Obecnie wykonywana jest nawierzchnia na ciągu głównym drogi krajowej nr 72, jest to ostatni element, który pozostał nam do realizacji – mówi Rafał Skrzak – dyrektor PRD S.A. w Poddębicach.

Do tego czasu pomimo utrudnień w ruchu droga w kierunku Turku będzie cały czas przejezdna.

 

PRD S.A.w Poddębicach wykonuje także ostatnie prace przy budowie ulicy Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa. Aktualnie wykonywana jest warstwa ścieralna bitumiczna. Zakończenie prac również jest planowane do końca miesiąca.

[ZT]2122[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone