Zamknij
REKLAMA

Miasto sprzedaje mieszkania. Ogłoszono przetarg na dwa lokale w Uniejowie

08:04, 26.07.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Jedno z mieszkań znajduje się w budynku na ulicy Bł.Bogumiła 25.

O tym, że mieszkania w Uniejowie mają ceny jak w większych miastach wiadomo już od dawna. To, że w uzdrowisku rozwija się biznes wynajmu pokoi turystom, wpływa także na ceny nieruchomości. Lokale w ostatnich blokach budowanych przez gminną spółkę Termy Uniejów praktycznie od razu znalazły swoich nabywców. Bez problemu znaleźli się także inwestorzy, którzy nabywali apartamenty w Aparthotelu Termy Uniejów, mającym ruszyć już w sierpniu.

Turystyczny biznes kręci się w Uniejowie coraz lepiej. Na turystach zarabiają nie tylko lokale gastronomiczne i hotele, ale również mieszkańcy, którzy wynajmują pokoje turystom. Przeglądając ogłoszenia na portalach do rezerwacji noclegów widać, że w Uniejowie można zatrzymać się nie tylko w czterogwiazdkowych hotelach, ale w ekskluzywnie wykończonych apartamentach zlokalizowanych w uniejowskich blokach.

Patrząc na rynek nieruchomości w Uniejowie, można zauważyć, że mieszkania bardzo szybko znajdują nowych nabywców. Dotyczy to zarówno mieszkań nowych, jak i tych z rynku wtórnego. By stać się właścicielem mieszkania w Uniejowie można także wziąć udział w przetargach, które ogłasza urząd miasta.

Jak można przeczytać na urzędowej stronie internetowej, ogłoszone zostały kolejne ustne przetargi na sprzedaż na własność lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach położonych w Uniejowie przy ul. Błogosławionego Bogumiła i ul. Targowej. 

Jakie ceny mają mieszkania w Uniejowie?

Miasto sprzedaje obecnie dwa mieszkania. Pierwsze położone jest na I piętrze w budynku komunalnym na ulicy Bł. Bogumiła. To ponad 54-metrowe mieszkanie znajduje się na I piętrze i składa się z 2 pokoi, łazienki, kuchni i przedpokoju. Cena wywoławcza lokalu wraz z przynależną do niego komórką (10,73 m kw.) wynosi 181 tysięcy złotych. 

Drugie mieszkanie, które można kupić w przetargu od gminy znajduje się na ulicy Targowej. Łączna powierzchnia lokalu mieszczącego się na czwartym piętrze razem z piwnicą wynosi 57,06 m kw. Mieszkanie ma 3 pokoje, kuchnię, łazienkę i przedpokój. Cena wywoławcza wynosi 207.700 zł. Ceny mieszkań obejmują także udział w nieruchomości wspólnej i we własności w działce gruntu.

[ZT]2122[/ZT]

W tym samym czasie ogłoszony został także kolejny przetarg, tym razem na sprzedaż na własność niezabudowanej nieruchomości położonej w Uniejowie przy ul. Słowackiego. Czy będzie wielu chętnych na zakup nieruchomości od miasta? O tym przekonamy się pod koniec przyszłego miesiąca, ponieważ to 27 sierpnia odbędzie się przetarg na powyższe mieszkania i działkę.

Warto dodać, że w również w maju organizowane były przetargi na dwa lokale mieszkalne w Uniejowie - na ulicach Bojakowskiej i Targowej. Pierwsze z nich mieszące się na I piętrze o powierzchni użytkowej 36,06 m kw. i piwnicy o pow. 8,60 m kw. zostało wycenione na 142 tysiące zł, a sprzedane zostało za 143.420 zł. Drugie z mieszkań o pow. 27,09 m. kw. z piwnicą o pow. 9 m kw. wyceniono na 105 tysięcy zł, a znalazło nabywcę za 110 tysięcy złotych. W przetargu na pierwsze mieszkanie wzięła udział jedna osoba, w drugim było dwóch zainteresowanych.

Więcej informacji nt. przetargów można znaleźć na stronie http://www.uniejow.bip.net.pl/?c=709

[ZT]2046[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkankaMieszkanka

7 1

Jasne , a ludzie w ciężkiej sytuacji czekają latami na mieszkanie komunalne, nie mówiąc o patologii która je otrzymuje ale normalni ludzie z problemami finansowymi, lepiej sprzedać i dobudować kolejny basen dla turystów, żałosna polityka , bez pozdrowień dla gminy :) 18:44, 31.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

6 1

To prawda.Patologia u której non stop słychać awantury,pracują na czarno,nie wykazują dochodów i dostają mieszkania w nowych blokach,a ludzie którzy są w ciężkiej sytuacji ze względu np.na chorobę muszą sobie radzić sami. 19:56, 02.08.2019


REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone