Zamknij
REKLAMA

Ruszyła rozbudowa drogi gminnej w Ostrowsku. Będzie szerzej i bezpieczniej

08:21, 06.09.2019 | materiał partnera
Skomentuj

W Ostrowsku pojawiły się oznaczenia o prowadzonych na terenie miejscowości robotach drogowych. To zapowiadana przebudowa drogi gminnej, biegnącej wzdłuż zabudowań. Do końca października powstanie tu jezdnia o szerokości 5 metrów oraz ścieżka rowerowa i przejścia dla pieszych, co znacznie poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu.

W ramach inwestycji przebudowywany będzie odcinek drogi o długości blisko 1,2 km, który pokryje nowa warstwa ścieralna asfaltu, o grubości 4 cm i szerokości 5 m. Po lewej stronie drogi powstanie dwukierunkowa ścieżka dla rowerów o szerokości 2 m, także z nawierzchnią bitumiczną, oddzielona od jezdni za pomocą linii poziomej oraz tzw. separatorów ruchu.

Wzdłuż jezdni wykonane zostanie utwardzone, 10-cio centymetrowe pobocze z kruszywa o szerokości 75 cm po lewej stronie pasa drogowego oraz 2 – 2,5 m po stronie prawej. Planowana inwestycja przewiduje także pogłębienie i odmulenie istniejących rowów. Wykonane będą również nawierzchnie zjazdów z kostki brukowej po prawej i lewej stronie drogi wraz z przepustami (lewa strona drogi).

W związku z istniejącym transportem drogowym, obejmującym dowozy dzieci do szkół urządzony zostanie przystanek komunikacyjny wyposażony w peron (prawa strona drogi). W celu zapewnienia bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego zaplanowano wykonanie dwóch przejść dla pieszych, jedno jako wyniesione przejście dla pieszych, a drugie jako przejście z oznakowaniem aktywnym tj., znaki pionowe umieszczone na tle fluorescencyjnym z elementami świetlnymi i liniami wibracyjnymi.

W ramach realizowanego zadania zostanie również przebudowane skrzyżowanie z drogą powiatową. Realizacja inwestycji wpłynie niewątpliwie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz znacznie poprawi funkcjonalność i standard drogi gminnej.

Zgodnie z podpisaną umową, planowane zakończenie prac powinno nastąpić wraz z końcem października bieżącego roku. Wykonawcą zadania jest przedsiębiorstwo „LuKpol” Krzysztof Łuczak z Uniejowa, natomiast nadzór nad inwestycją pełni firma PILAMIS Sp. z o.o. spółka komandytowa z Łodzi. Całkowity koszt przewidzianych prac oszacowano na kwotę blisko 1 mln 900 tys. zł brutto. Połowę tej kwoty pokryje dofinansowanie środkami zewnętrznymi, pochodzącymi z Funduszu Dróg Samorządowych Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, które gmina Uniejów pozyskała pod koniec ubiegłego roku.

(MB)

[ZT]2271[/ZT]

 

(M.B.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone