Zamknij
REKLAMA

Mówili o ochronie przyrody. Konferencja NIST w uniejowskim zamku

08:00, 18.09.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu Janusz Kosmalski - wiceburmistrz Uniejowa.

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego po raz kolejny zawitał do Uniejowa. Tym razem w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich ponad stu uczestników konferencji rozmawiało o ochronie przyrody.

Tym razem Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zorganizował konferencję pn. „Funkcja prewencyjna prawnych form ochrony przyrody”, która odbyła się 17 września 2019 r. w Uniejowie. Wydarzenie stanowiło okazję do wymiany doświadczeń, uzyskania informacji na temat możliwości pozyskiwania przez jednostki samorządu terytorialnego funduszy zewnętrznych ukierunkowanych na wspieranie zadań z zakresu ochrony przyrody oraz prezentację dobrych praktyk przez jednostki samorządowe, które zrealizowały projekty w omawianej tematyce.


Jednym z prelegentów, który mówił o projektach realizowanych w ramach działań związanych z ochroną środowiska był wiceburmistrz Uniejowa Janusz Kosmalski. Podczas prezentacji mówił m.in. o własnym systemie produkcji ciepła i energii elektrycznej przy użyciu odnawialnych źródeł energii, który funkcjonuje w Uniejowie.

W wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób, wśród których byli: samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, licealiści i studenci.
Podczas wydarzenia omówiono rolę i zadania samorządu terytorialnego w ochronie przyrody. Ostatnia sesja została poświęcona wymianie doświadczeń i prezentacji dobrych praktyk. Uczestnicy zapoznali się z projektami zrealizowanymi przez: Tomaszów Mazowiecki, Uniejów, Strzelce Wielkie i Wolę Krzysztoporską.


Konferencja była elementem projektu, na który Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego uzyskał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jednym z gości spotkania w Uniejowie był Wojciech Miedzianowski - prezes zarządu WFOŚiGW w Łodzi.

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego jest państwową jednostką budżetową podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród zadań instytutu znajduje się m.in. wspieranie samorządu terytorialnego w zakresie zarządzania jakością oraz rozwoju potencjału instytucjonalnego jednostek samorządu terytorialnego. NIST organizuje na terenie kraju szereg szkoleń i konferencji, w których udział biorą nie tylko pracownicy JST, ale również mieszkańcy, także województwa łódzkiego i samego Uniejowa. 

We wrześniu i październiku instytut przeprowadzi w Uniejowie cykl bezpłatnych szkoleń pt. „Praktyczne wykorzystanie profilu zaufanego na przykładzie ePUAP i innych usług elektronicznych”. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

[ZT]2302[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone