Zamknij
REKLAMA

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Uniejowie

06:50, 22.10.2019 | materiał partnera
Na zdjęciu jeden z ostatniej pary bloków wybudowanych przez ?Termy?. Inwestycja powstała na przełomie 2016/17. Jeżeli ruszy budowa kolejnych bloków w Uniejowie, można się spodziewać, że standardem oraz estetyką będą nawiązywały do tych już istniejących.
REKLAMA

Osoby zainteresowane zakupem mieszkań informujemy, że w planach jest budowa nowego osiedla z blokami mieszkalnymi. PGK „Termy Uniejów” prowadzą zapisy.

W północnej części miasta z dużym prawdopodobieństwem powstaną kolejne bloki z lokalami mieszkalnymi. Będzie to kontynuacja dotychczasowych inwestycji mieszkaniowych przeprowadzonych w Uniejowie.

Nowe bloki będą zlokalizowane przy ul. Targowej, za skrzyżowaniem z ul. Reymonta, naprzeciwko osiedla 700-lecia. Gmina Uniejów przeznaczy na ten cel blisko 2 ha obszaru. Atutem lokalizacji jest bliskość terenów rekreacyjnych w postaci lasów.

Realizatorem inwestycji będzie zewnętrzna firma deweloperska. PGK „Termy Uniejów” jako spółka komunalna nie może już dłużej bezpośrednio zajmować się budową budynków mieszkalnych ze względu na duże ograniczenia prawne i finansowe, dotyczące deweloperów i wynikające z przepisów regulujących budownictwo mieszkaniowe. Niemniej, nowe osiedle zostanie wybudowane we współpracy i pod nadzorem „Term Uniejów”. Należy więc spodziewać się dobrze przemyślanej koncepcji zagospodarowania terenu i architektury budynków, spójnej i nawiązującej do dotychczasowej estetyki architektonicznej wybudowanych już bloków mieszkalnych „osiedla termalnego”. Budynki będą cechowały się podobnym standardem. Przewiduje się również kontynuację elementu termalnego w postaci przyłącza z wodą termalną. Innymi słowy, nowe budynki będą nawiązywały do poprzednich osiedli realizowanych przez „Termy Uniejów”. Ponadto po wybudowaniu nowych bloków, jeżeli taka będzie wola powstałych wspólnot mieszkaniowych, Spółka PGK „Termy Uniejów” będzie administratorem również nowych budynków, co wiąże się z niskim czynszem ponoszonym przez mieszkańców lokali, który od kilku lat utrzymuję się na poziomie 2 zł za m2 mieszkania miesięcznie, nie licząc zużywanych mediów.


Dotychczas na osiedlu wybudowano 5 nowych bloków, których administratorem jest spółka PGK „Termy Uniejów”

W kwestii ceny zakupu, metr kwadratowy nowych mieszkań może oscylować w okolicach 5 tys. zł. Taki wzrost ceny w stosunku do wcześniej budowanych bloków wynika z drastycznej od 2017 r. zmiany na rynku budowlanym, w tym również na rynku budowy mieszkań. Aktualnie nie ma różnicy w kosztach budowy, niezależnie od lokalizacji, czy jest to Łódź, czy Uniejów. Koszt wybudowania metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkania, zarówno w małej miejscowości, jak też w metropolii wynosi ok. 4 tys. zł netto. Do tego dochodzą koszty zaprojektowania i obsługi inwestycji. Dlatego różnice w cenach zakupu mogą wynikać jedynie z cen gruntów przeznaczanych pod zabudowę mieszkaniową. W ostatecznym rozrachunku w przypadku Uniejowa wynikowo wychodzi w przybliżeniu w/w cena zakupu.

Aktualnie prowadzone są zapisy i rezerwacje na lokale mieszkalne. Warto dodać, że powodzenie i szansa realizacji inwestycji w bardzo dużym stopniu uzależniona jest od zainteresowania potencjalnych nabywców. Jest to kluczowy element dla opłacalności inwestycji. Jeśli dojdzie do realizacji, budowa może rozpocząć się już wiosną przyszłego roku, a nowe mieszkania w takim scenariuszu zostaną oddane do użytku jesienią 2021 r.

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do siedziby PGK Termy Uniejów sp. z o.o. w Uniejowie, przy ul. Polnej 37, do pani Sylwii Bukowskiej, dostępnej pod numerem tel. 506 040 534.

 

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA