Zamknij
REKLAMA

IV Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie już w listopadzie

06:05, 05.11.2019 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Gośćmi tegorocznej edycji Forum Inteligentnego Rozwoju będą m.in. polityk Jerzy Buzek i prezenter Marcin Prokop.

Inwestycje w innowacje stają się obecnie koniecznością, by przetrwać na rynku. A gdzie rodzą się innowacje? Jak je zastosować w praktyce gospodarczej? Na te i wiele innych nurtujących pytań z punktu widzenia inteligentnego rozwoju znajdziemy odpowiedź podczas czwartej edycji Forum Inteligentnego Rozwoju – unikalnego wydarzenia gospodarczego poświęconego innowacjom i inwestycjom, które już w listopadzie odbywać się będzie w Uniejowie.

28-29 listopada 2019 r. w Uniejowie w ApartHotel „Termy Uniejów” branżowi Liderzy Inteligentnego Rozwoju skupią się na identyfikacji możliwości komercyjnego wykorzystania wyników badań, wiedzy oraz kompetencji, poznawaniu wzajemnych potrzeb i oczekiwań środowiska biznesowego, samorządowego, naukowego i społecznego, a także promocji innowacji i inwestycji przed potencjalnymi inwestorami lub partnerami biznesowymi. W wydarzeniu wezmą udział politycy – między innymi premier Jerzy Buzek, reprezentanci spółek Skarbu Państwa (w debacie „Innowacje szansą na wyjście z pułapki średniego rozwoju polskich miast” swój udział potwierdziła członek zarządu PKP S.A., Małgorzata Zielińska, przedsiębiorcy-wizjonerzy, jak Adam Rozwadowski, założyciel trzeciego pod względem przychodów prywatnego centrum medycznego ENEL-MED, tworząc dzięki środkom i staraniom własnym ponad 4000 miejsc pracy czy Marian Lubieniecki. prezes zarządu General Electric Company Polska Sp. z o. o.

Naukowcy i innowacyjni przedsiębiorcy zdobędą podczas panelu „Patent na innowacyjność” (29 listopada) bardzo przydatną i darmową wiedzę w zakresie ochrony własności intelektualnej i patentowania. Swoim doświadczeniem podzielą się przedstawiciele najbardziej renomowanych kancelarii prawnych w tym zakresie – między innymi europejski rzecznik patentowy Marek Łazewski w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy Sp. k. czy prof. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska z kancelarii Allen&Overy, A. Pędzich Sp.k.

Uniejów będzie gościł również najbardziej utalentowanych polskich naukowców, realizujących projekty, które w przyszłości mogą zrewolucjonizować różne dziedziny życia. Swoje osiągnięcia zaprezentują podczas sesji „Preludium innowacji”.

Podczas Forum nie zabraknie gości z zagranicy i Polaków, którzy obcują z innowacjami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Islandii. 28 listopada w panelu polsko-islandzkim „Uniejów - Grindavik tak wiele nas łączy” głos zabiorą Fannar Jonasson, Burmistrz Grindavik, Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa czy Piotr Mikołajczyk, podróżnik, dziennikarz, licencjnowany przewodnik po Islandii. Po panelu nastąpi uroczyste podpisanie umowy partnerskiej między Uniejowem a Grindavik.

Swoim podejściem do wspierania innowacji podzieli się w czasie wydarzenia również Brock Dickinson, rezydent wykonawczy z Uniwersytetu Waterloo w Kanadzie. Głos zabiorą również osoby, które obcują z nowymi technologiami w Dolinie Krzemowej – Jowita Michalska, prezes Fundacji Digital University oraz Tomasz Kołodziejak, odpowiedzialny za rozwój nowych technologii w Samsungu.

Gala Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju i Gala Liderów Inteligentnego Rozwoju

W ramach Forum tradycyjnie odbędzie się Gala Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. 28 listopada poznamy inspirujących Laureatów czwartej edycji Nagrody. Organizatorzy wyróżnią najbardziej innowacyjne projekty i nowatorskie inwestycje przekładające się na rozwój polskiej i globalnej gospodarki. 29 listopada z kolei odbędzie się Gala Liderów Inteligentnego Rozwoju, którą poprowadzi Marcin Prokop, a na której zostaną wręczone wyróżnienia honorowe Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju oraz nagrody główne w wybranych kategoriach nagrody. Jednym z laureatów honorowej nagrody jest w tym roku Wisła Kraków w kategorii „Innowacje społeczne”.

Głównym organizatorem i inicjatorem Forum jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, współorganizatorami Miasto i Gmina Uniejów i Grupa Eurokreator T&C. Patronami honorowymi tegorocznego wydarzenia są między innymi: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy Urząd Patentowy.

Weź udział w FORUM

Rejestracja i pełne informacje na temat wydarzenia znajdują się na: www.irforum.pl Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie. Udział w panelach dyskusyjnych Forum jest bezpłatny.

Istnieje również możliwość udziału w Forum w ramach biletu rozszerzonego, który obejmuje Udział w Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju i Gali Liderów Inteligentnego Rozwoju, Udział w uroczystym bankiecie i koncercie na zakończenie wydarzenia, Dostęp do strefy cateringu, Wstęp do kompleksu Termy Uniejów.

Bilety rozszerzone są także bezpłatne dla osób reprezentujących media, startupy, administrację publiczną, samorządową, organizacje pozarządowe oraz organizacje pożytku publicznego.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone