Zamknij
REKLAMA

Trwa 4. Forum Inteligentnego Rozwoju. Kilkuset gości odwiedziło Uniejów

06:02, 29.11.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W Uniejowie trwa 4. Forum Inteligentnego Rozwoju. To dwudniowe wydarzenie gospodarcze poświęcone innowacjom i inwestycjom. Podczas dwóch dni w debatach weźmie udział 500 uczestników.

Forum Inteligentnego Rozwoju już po raz drugi organizowane jest przy współpracy z Uniejowem. W ubiegłym roku wydarzenie po raz pierwszy zagościło w naszym mieście. 

Podczas pierwszego dnia odbyła się Gala Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. 28 listopada ogłoszono inspirujących laureatów czwartej edycji Nagrody. Organizatorzy wyróżnili najbardziej innowacyjne projekty i nowatorskie inwestycje przekładające się na rozwój polskiej i globalnej gospodarki.

W trakcie debat organizowanych w Apatrhotelu Termy Uniejów odbyły się także wystąpienia, m.in. Innovating in Silicon Valley - a journey from idea to product. Odsłonięcie kulis ekosystemu inwestycyjnego w Dolinie Krzemowej (VC, anioły biznesu, korporacje, akceleratory), które poprowadził Tomasz Kołodziejak, Manager w Samsung Research America. 

Podczas pierwszego dnia odbyły się m.in. debaty pt;,,Badania i technologie przyszłości", ,, Eksporterzy zarabiają więcej – jak osiągnąć globalny sukces? " oraz  ,,Uniejów i Grindavik – jak wykorzystujemy energię geotermalną?'', w której wzięli udział przedstawiciele samorządu Uniejowa, Geotermii Uniejów oraz delegacji z Grindavik, która tego dnia podpisała z Uniejowem umowę o współpracy. Islandzkie miasto zostało w ten sposób kolejnym partnerem zagranicznym uzdrowiska Uniejów. 

[ZT]2426[/ZT]

W trakcie tej części wystąpili dr Guðjón Helgi Eggertsson - Geolog, HS Orka, Fannar Jonasson - burmistrz Grindavi, Kamil Matolicz z Energetyka Uniejów oraz Piotr Mikołajczak- podróżnik, dziennikarz.

Podczas wystąpienia smożna było usłyszeć wiele ciekawostek na temat geografii, gospodarki Islandii i wykorzystania wody geotermalnej w tym kraju.  Kamil Matolicz z Energetyka Uniejów zaprezentował prezentację nt. „Synchronizacji zadań własnych gminy drogą do optymalizacji wytwarzania energii”, podczas którego mówiono m.in. o wytwarzaniu w Uniejowie własnej energii elektrycznej. 


Uniejów odwiedziła czteroosobowa delegacja z Grindavik. 

Forum Inteligentnego Rozwoju to równiez okazja do bezpośredniego kontaktu z innowacjami i rodzimymi pomysłami na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania. Wśród gości jest m.in. producent sprayu gaśniczego iBlockFire, który jest w pełni biodegradowalny i wytwarzany z naturalnych substancji, bez dodatków chemicznych. 

Dzisiaj kolejne wykłady i debaty. W jednej z nich nt. ,,Studia i zawody przyszłości w obliczu sztucznej inteligencji" weźmie udział prof. Jerzy Buzek. Z kolei Galę Liderów Inteligentnego Rozwoju 2019 poprowadzi dziennikarz i prezenter Marcin Prokop. Podczas tej uroczystości wręczone zostaną także nagrody honorowe dla najbardziej wybitnych osobowości działających na rzecz zrównoważonego i inteligentnego rozwoju. Gala Liderów Inteligentnego Rozwoju to miedzy innymi również debata finałowa „Gra o przyszłość”, wykłady Marcina Prokopa i Ewy Małgorzaty Wiertelak, pokaz mody, a na zakończenie występ muzyczny zamykający wydarzenie. 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA