Zamknij
REKLAMA

Chcą pomagać. Akcja Fundacji DKMS w Uniejowie

07:46, 10.12.2019 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

19 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku podczas akcji, jaką zorganizowano w sobotę 7 grudnia 2019 roku w Uniejowie. Akcja dotarła do Uniejowa w ramach pomocy dla 11-letniej Lenki Kolasy, która walczy z białaczką.

Akcja organizowana z Fundacją DKMS w Uniejowie to kolejna forma zorganizowanej pomocy w powrocie do zdrowia 11-letniej Lenki Kolasy. Przez cztery godziny w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku dla kogoś, kto zmaga się z chorobą nowotworową krwi.

"Wolontariusze fundacji DKMS bardzo dziękują za duże zainteresowanie akcją oraz za każde wsparcie finansowe, a potencjalnym dawcom należą się szczególne podziekowania za okazane serce, odwagę i empatię - mówi Małgorzata Rosik -koordynator akcji w Uniejowie.

W Uniejowie zgłosiło się 19 osób, które chciały zarejestrować się w bazie dawców szpiku,  głównie z terenu gminy Uniejów ale również m.in. z Przykony, Wartkowic, Świnic Warckich czy Poddębic.

,,Bardzo dziękujemy za współpracę i pomoc dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Uniejowie - Piotrowi Kozlowskiemu, Ani Karcz, harcerkom - Aleksandrze i Agnieszce Kozłowskim, członkom stowarzyszenia AKTYWNI i wszystkim, którzy wspierali akcję również na Facebooku przez udostępnianie'' - dodaje Małgorzata Rosik.

Osoby, które na miejscu wykonały wymaz z wewnętrznej części policzka, po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staną się aktywnymi, potencjalnymi dawcami komórek macierzystych. W Polsce jest już 1.610.261 dawców zarejestrowanych w Fundacji DKMS. Na całym świecie we wszystkich 6 bazach DKMS 9.691.483 osób.

Osoby, które chcą dołączyć do bazy mogą to zrobić bez wychodzenia z domu. Za pomocą strony internetowej DKMS można zamówić specjalny paket rejestracyjny.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

mało mało

0 0

19... ? 07:48, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dużodużo

0 0

albo aż 19 osób, które moga komuś uratować życie :) 11:22, 12.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA