Zamknij
REKLAMA

Tak grała 28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Uniejowie. Ile zebrano w tym roku? [ZDJĘCIA]

08:43, 13.01.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Łącznie z samych aukcji do puszki WOŚP trafiły 3211 zł.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Uniejowie dobiegł końca. Również w tym roku mieszkańcy gminy oraz turyści odwiedzający Uniejów hojnie wspierali cel, którym była zbiórka na dziecięcą medycynę zabiegową. Dzięki zbiórkom i licytacjom w gminie Uniejów udało się zebrać 29 947,40 zł.

Na koniec dnia, z puszek wolontariuszy oraz stacjonarnych, a także licznych licytacji, które odbyły się w uniejowskim sztabie doliczono się kwoty 29 947,40 złotych ( rok 2019 -  22 647,96 zł, rok 2018 - 17.030,81 zł).

Mieszkańcy gminy Uniejów po raz kolejny pokazali, że bardzo chętnie otwierają swoje portfele, biorąc udział w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze liczyli pieniądze do póżnych godzin wieczornych. 

Jak WOŚP zaczęła grać w Uniejowie

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Uniejowie po raz 27. Nieprzerwanie gra w naszym mieście od drugiego finału ogólnopolskiego. 

,,22 grudnia 1993 roku uczniowie-członkowie Samorządu Uczniowskiego oznajmili, że też będą zbierać pieniądze. Uświadomiliśmy im, że nie mogą tego robić bez stosownych pozwoleń. Mimo tak krótkiego czasu podjęłam się dotarcia do biura Jurka Owsiaka. Wykorzystując znajomość z redaktor Jadwigą Dąbrowską z telewizji, w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia pojechałam do niej do Warszawy, by nazajutrz rano - 27 grudnia w sztabie WOŚP załatwić wymagane formalności. Nie mieli już serduszek, ale wróciłam z identyfikatorami.  Następnego dnia burmistrz Marian Pięgot wyraził zgodę na zbiórkę pieniężną do puszek na terenie miasta. Zadbano o akcję informacyjną, rozwieszając plakaty, a 28 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie sztabu, na którym rozdano identyfikatory, przydzielono zadania i omówiono wszystkie sprawy organizacyjne'' - mówi inicjatorka pierwszych finałów WOŚP w Uniejowie, Urszula Urbaniak.

Na zdjęciu inicjatorka i szefowa pierwszego finału WOŚP w Uniejowie - Urszula Urbaniak, która również w tym roku była wolontariuszem orkiestry.


Uniejowscy wolontariusze na finale WOŚP w 1994 roku. (z arch. U.Urbaniak).

Kolejny rekordowy finał w Uniejowie

W tym roku pieniądze przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Po raz kolejny mieszkańcy gminy Uniejów oraz turyści pokazali, że można na nich liczyć.

Wolontariuszy już od samego rana spotkać można było na terenie Uniejowa, Spycimierza, Wielenina i Wilamowa. To tam kwestowali głównie uczniowie i absolwenci szkół z terenu gminy, których wspierali nauczyciele oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku stacjonarne puszki WOŚP pojawiły się także w kilku miejscach na terenie miasta. Pieniądze zbierano w lokalu ,,Miejscówka" oraz obiektach hotelowych: w Medical SPA Hotel Lawendowe Termy ****, Aparthotelu Termy Uniejów, Browarze Wiatr, Hotelu Uniejów **** ecoActive&Spa, Uzdrowisku Uniejów Park oraz Gościńcu Nad Wartą. 


W tym roku również uniejowska ,,Miejscówka" przyłączyła się do WOŚP.

[ZT]2373[/ZT]


Zbiórka WOŚP w Wilamowie. Fot. SP Wilamów.

Od godziny 13.00 w uniejowskim domu kultury można było wziąć udział w szeregu atrakcj przygotowanych z okazji finału WOŚP, który w Uniejowie odbył się już po raz 27. Wszyscy, którzy wspierają orkiestrę mogli skorzystać z Fotobudki, wziąć udział saloniku poetyckim, turnieju szachowym oraz  w pokazie tańca dawnego DWORZAN, czy uniejowskich mażoretek. Na najmłodszych czekały także zabawy z animatorem, a na wszystkich ciasta i słodycze oraz przygotowana przez PGK Termy Uniejów zupa ogórkowa na ogórkach termalnych. Przy okazji finału odbył się także turniej piłki nożnej, który rozegrano na hali przy Szkole Podstawowej w Uniejowie.

 

Prawdziwego „wiatru w żagle” nabrano po godzinie 18. przy Miejskim Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie, gdzie odbyła się serduszkowa aukcja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych na licytację przez mieszkańców i lokalne firmy. Poprzedził ją występ muzyków z Orkiestry Dętej OSP w Spycimierzu.

Chętni nabyć mogli m.in. koszulki, kalendarze, budzik czy spływ kajakowy oraz flagę WOŚP, która wylicytowana w ubiegłorocznym finale, ponownie wróciła na aukcję. Najwyższą cenę ponownie uzyskał Kubuś Puchatek przekazany przez lokalny sklep, który uzyskał cenę 800 zł. Łącznie z samych aukcji do puszki WOŚP trafiły 3211 zł.


Flaga WOŚP z podpisem Jurka Owsiaka, która wylicytowana została w ubiegłorocznym finale, ponownie wróciła na aukcję.

 

O godzinie 20.00 chętni przenieśli się na boisko przy szkole, gdzie odbył się pokaz sztucznych i  „Światełko do nieba”, które zabezpieczali strażacy z OSP w Uniejowie. 

 

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone