Zamknij
REKLAMA

Ruszyły zapisy na charytatywny turniej piłki nożnej dla Adriana Króla

07:50, 17.01.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Trwają zapisy na charytatywny turniej piłki nożnej, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie ucznia siódmej klasy - Adriana Króla. Organizatorzy turnieju poznali chłopca przy okazji pomocy w zbieraniu środków na leczenie młodej Lenki Kolasy.

Jak mówi Zbigniew Kos - jeden z organizatorów turnieju, pomysł na jego organizację zrodził się przy okazji pomocy Lence Kolasie. Adrian Król to chłopiec, który obecnie przebywa na leczeniu w tym samym szpitalu, w którym do zdrowia wraca Lenka. Poza tym decyzja o pomocy dla chłopca to także chęć pomocy jego rodzinie, okazuje się, że mama Adriana pochodzi z Lekaszyna. Stąd mieszkańcy Lekaszyna, Wilamowa i okolic postanowili zorganizować akcję, która ma pomóc zebrać środki finansowe na dalsze, kosztowne leczenie Adriana.

Turniej piłki nożnej odbędzie się 26 stycznia 2020 roku o godz. 10.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie. Zapisy do 23 stycznia prowadzi Piotr Kozłowski - tel. 691 696 172.

Podczas imprezy przewidziano szereg innych atrakcji, m.in. zabawy z animatorem dla dzieci, malowanie twarzy oraz poczęstunek. Organizatorami są: Szkoła Podstawowa w Uniejowie, Szkoła Podstawowa w Wilamowie, Stowarzyszenie RTG Duszy, Fundacja Pomerdało mi się.

Adrian to  energiczny i  radosny 13-letek dla którego codzienność zmieniła się zaledwie w 3 miesiące, a szpital stał się drugim domem.

,,Adrianowi doskwierał intensywny ból zlokalizowany w udzie - myśleliśmy, że był on spowodowany zwykłą kontuzją lub naderwaniem mięśni przy jeździe hulajnogą, jednak badania wykazały, że jest to nowotwór - chłoniak Burkitta, który rozwinął się w zastraszająco szybkim tempie'' - mówi rodzina chłopca.

Z dnia na dzień stan Adriana zaczął się pogarszać: przestał samodzielnie egzystować, porusza się tylko przy pomocy kul. Ponad to u Adriana doszło do kompresyjnego złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym. Adrian przeszedł już 2 cykle chemioterapii. Czeka go jeszcze kosztowna rehabilitacja przywracająca go do pełnej sprawności oraz kolejne chemioterapie.

W Internecie trwają również zbiórka na leczenie chłopca - ZRZUTKA.PL . Powstała również specjalna grupa na Facebook, gdzie można licytować i przekazywać na licytację przedmioty oraz usługi, z których dochód również przeznaczony jest na finansowanie leczenia.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone