Zamknij
REKLAMA

Gmina Uniejów pozyskała blisko 60 tys. zł. na zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej

09:00, 08.04.2020 | materiał partnera
Skomentuj
REKLAMA

Wraz z początkiem kwietnia Gmina Uniejów złożyła wniosek o dofinansowanie realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. W ramach działania wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogą ubiegać się o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Wysokość dofinansowania z programu „Zdalna szkoła” jest uzależniona od ogólnej liczby uczniów, uczęszczających do szkół na terenie konkretnego samorządu. Nasza gmina, zgodnie z przyjętym kryterium, może aplikować o dotację w wysokości do 60 tys. zł. Wniosek na dofinansowanie w maksymalnej kwocie, przygotowany przez Agnieszkę Bednarkiewicz – głównego specjalistę ds. księgowości oświaty w Urzędzie Miasta w Uniejowie, został złożony do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, odpowiadającego za realizację Programu, w pierwszym dniu naboru (1 kwietnia br.).

Lista rozpatrzonych i pozytywnie ocenionych wniosków została opublikowana już następnego dnia. Znaleźliśmy się w gronie pierwszych 33 samorządów w skali kraju, które dostały się do projektu. Dzięki temu samorząd zakupi kolejny sprzęt komputerowy na potrzeby szkół za prawie 60 000 zł. Aplikować można było o środki na  laptopy, tablety i komputery stacjonarne. My postawiliśmy na komputery stacjonarne. W ramach tego projektu już wkrótce w szkołach pojawią się komputery typu  „all in one”, które posłużą zarówno dzieciom, jak i nauczycielom w tym trudnym okresie zdalnego nauczania.

(A. Bednarkiewicz, M.B.)

Projekt grantowy „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Oś priorytetowa nr I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu. Działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UnwUnw

4 1

Już nie mówcie że dzieci nie mają internetu ani komputerów to na co są przeznaczone pieniądze z 500+ ??? Te nie roby tracą wszystko na wòdke i fajki 06:20, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA