Zamknij
REKLAMA

Ruszył przetarg na przebudowę parku

08:12, 23.07.2020 | materiał partnera
Skomentuj Fot. UM w Uniejowie.
REKLAMA

Gmina Uniejów uruchomiła przetarg na przebudowę i zagospodarowanie jednego z najbardziej charakterystycznych terenów w naszym mieście. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 27 lipca.

Park w Uniejowie to jedna z wizytówek miasta i ulubione miejsce spacerowiczów. Zwłaszcza latem teren wraz ze swoją szatą roślinną stanowi rezerwuar przyjemnego cienia i cieszy oko walorami krajobrazowymi.

Zadanie pn. „Zagospodarowanie turystyczne wnętrza parkowego w ramach projektu „Wykorzystanie potencjału Gminy Uniejów do nadania nowych funkcji turystycznych”, dla którego ruszyła procedura przetargowa, ma na celu wyeksponowanie i podkreślenie walorów użytkowych oraz rewitalizację i aranżację przestrzeni w otoczeniu Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich.

Zakres inwestycji przewiduje zarówno prace budowlane jak i instalacyjne. Zaplanowano prace związane z układem komunikacyjnym, w tym przebudowę alejek i utwardzenie ich kostką granitową. Modernizacja parku nie może pominąć szaty roślinnej. Zostanie ona wzbogacona o nowe nasadzania, pojawią się krzewy, kwiaty, trawniki oraz ławy darniowe.

Nowe oblicze zyskają zewnętrzny dziedziniec zamkowy i parter ogrodowy, na którym dotychczasowy klomb kwiatowy zastąpi fontanna. Wodotryski pojawią się także w starorzeczu i w rzece. Umożliwią to odpowiednie przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne. W ramach instalacji elektrycznej, oprócz oświetlenia, przewiduje się także rozprowadzenie elementów nagłośnienia. Wiąże się to z integracją muzyki z obrazem wodnym fontanny i wodotrysków. Pozwoli to organizować wodne widowiska, na kształt pokazów we wrocławskiej Hali Stulecia, którym towarzyszy np. muzyka klasyczna. W tym celu na dziedzińcu powstanie rozbieralna scena z organami, z której będzie rozbrzmiewał akompaniament dla pokazu fontann. Całości założenia dopełnią elementy małej architektury m.in. ławeczki i skrzynie pod pnącza.

Rewitalizacja przestrzeni parkowej prezentuje się imponująco. Oferty na wykonanie prac zgodnie z wykonanym projektem można składać do 27 lipca 2020 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego OŚ PRIORYTETOWA VI REWITALIZACJA I POTENCJAŁ ENDOGENICZNY REGIONU. DZIAŁANIE VI.2 ROZWÓJ GOSPODARKI TURYSTYCZNEJ. PODDZIAŁANIE VI.2.1 ROZWÓJ GOSPODARKI TURYSTYCZNEJ.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

RoMarRoMar

3 0

dobrze że będzie odnowienie parku,
Ale czy potrzeba tam "przebudowa alejek i utwardzenie ich kostką granitową"?
Pachnie to trochę naciąganym wydawaniem pieniędzy. 14:18, 28.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZainteresowanyZainteresowany

4 0

W ten oto sposób Uniejów staje się stolicą kiczu i bezguścia. Ta kostka jak i fontanny są tam tak potrzebne jak i kiczowate podświetlenie kościoła, które umożliwiła bandycka wycinka starych drzew. Czy nie można całej architektury krajobrazu oprzeć na Zamku? Nadałoby by to średniowieczny sznyt miasteczku. Tu się wszystko ze wszystkim gryzie i przez to powstaje kiczowaty jarmark. We włoskiej Siennie nawet nowe bloki mają elementy kolorystyczne ze średniowiecznej starówki. A tutaj odpustowe kolory term gryzą w oczy na tle średniowiecznego zamku. To może pomalujcie też zamek w pastelowe paski i kropki, wtedy podświetlone fontanny na pewno się z tym zgrają. Do tego jeszcze podkład muzyczny od Zenka i będzie fajnie. 10:41, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MGMG

2 0

myslę ,że gdzie indziej kasa powinna iść a nie co 2 lata męczenie rynku czy parku .
17:22, 02.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkanieecmieszkanieec

0 0

na co np. powinna iśc? 09:42, 06.08.2020


REKLAMA