Zamknij
REKLAMA

Chcesz się pozbyć gratów? Zobacz harmonogram bezpłatnego odbioru śmieci wielkogabarytowych

08:40, 08.09.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

We wrześniu i październiku w gminie Uniejów i samym mieście zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabrytowych (meble, duże AGD, RTV) oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w formie objazdowej – wystawki przed posesją. Zbiórka dotyczy  właścicieli nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Uniejów.

Zgodnie z terminarzem wywozu odpadów, który zamieszczony jest na stronie internetowej Urzędu Miasta w Uniejowie odpady wielkogabarytowe w mieście będą odbierane 16 września od godziny 7.20.  Jak można przeczytać na stronie urzędu odpady wielkogabarytowe należy wystawić przy drodze publicznej do godziny 7.20 .

Z kolei odbiór śmieci wielkogabarytowych w innych miejscowościach gminy oraz działek letniskowych w mieście należy zgłaszać wcześniej do Firmy „EKO – GAB” s.c. pod nr tel. 63 288 72 69 w terminie od 12 do  23 października 2020 r. Odbiór zaplanowano na 29 października.

Odpady wielkogabarytowe są odbierane dwa razy do roku. Jednocześnie odpady komunalne można dostarczyć osobiście do PSZOK, gdzie przyjmowane są nieodpłatnie w ramach pobieranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jednak wyłącznie z nieruchomości położonych na terenie Gminy Uniejów po okazaniu dokumentu tożsamości .PSZOK w Uniejowie zlokalizowany jest na ul. Dąbskiej / teren oczyszczalni ścieków. Punkt czynny jest w czwartki i soboty od 8:00 do 13:00; piątki od 13:00 do 18:00.

W Punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przyjmowane są następujące frakcje odpadów : a) papier i tektura; b) metal; c) tworzywa sztuczne; d) szkło; e) przeterminowane leki; f) zużyte baterie; g) odpady ulegające biodegradacji; h) meble i inne odpady wielkogabarytowe; i) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; j) zużyte opony.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA