Zamknij
REKLAMA

Jak się zachować w punkcie szczepień i gdzie się zgłosić w Uniejowie?

08:58, 30.03.2021 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W Łódzkiem jest 436 punktów szczepień, a w samym Uniejowie jeden. Aktualnie są szczepieni w nich m.in. seniorzy I lub II dawką, pacjenci poniżej 70 r.ż. Pamiętajmy o ważnych zasadach, które ułatwią proces szczepienia, pamiętajmy o podstawowych zasadach dobrego wychowania. Jeśli nie będziemy respektować terminu szczepienia, w punkcie może się zrobić kolejka.

[ZT]3248[/ZT]

W Uniejowie na szczepienie możemy się zgłosić w NZOZ SALUS na ul. Orzechowej 2. Zobacz wszystkie punkty.

Punkty szczepień robią wiele, aby czekanie na przyjęcie preparatu było maksymalnie bezpieczne. Sporo zależy również od nas samych. Trzymajmy dystans, nośmy maseczki i przychodźmy na umówioną godzinę szczepienia.

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina kilka prostych zasad, dzięki którym czekanie na przyjęcie szczepionki będzie bezpieczne dla nas samych, innych pacjentów oraz personelu punktu szczepień.

Zadbaj o punktualność

Znasz termin i godzinę szczepienia? Przyjdź do punktu szczepień 15 minut przed wyznaczonym czasem. Każdy pacjent zna dokładny dzień i godzinę szczepienia. Wszystko po to, aby w punkcie szczepień nie gromadziło się więcej osób, niż jest to konieczne. Nie musisz czekać na szczepienie już na godzinę lub dwie przed swoim terminem. Niepotrzebnie narażasz się na większy stres i stanie w kolejce.

Trzymaj dystans

Zachowuj bezpieczną odległość od innych osób. Przynajmniej 1,5 metra.

Noś maseczkę

Traktuj maseczkę, jak obowiązkowy element ubioru, bez którego nie wychodzisz z domu. Pamiętaj, aby maseczka była założona prawidłowo, czyli zakrywała usta i nos. Tylko w ten sposób zapewnia Ci właściwą ochronę i ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem.

Gdy chcesz poprawić ułożenie maseczki, nie dotykaj jej od przodu. Chwyć za nauszniki i dopasuj maseczkę do twarzy.

Myj i dezynfekuj ręce

Przed wejściem do punktu szczepień zdezynfekuj ręce. Pamiętaj o tym także po szczepieniu i po powrocie do domu. Myj ręce dokładnie, mydłem i wodą. Przynajmniej przez pół minuty.

Słuchaj poleceń personelu punktu szczepień Zachowaj się odpowiedzialnie i zawsze stosuj się do poleceń personelu punktu szczepień. Jeśli pada prośba o zwiększenie dystansu między osobami czekającymi na szczepienie – zrób to. Jeśli personel prosi o zakrywanie ust i nosa maseczką – zrób to. Jeśli przed wejściem do punktu szczepień lub gabinetu należy zdezynfekować ręce – zrób to. Personel przypomina o tych regułach dla Twojego i własnego dobra.

Stosowanie zasad reżimu sanitarnego zwiększa Twoje bezpieczeństwo i zmniejsza transmisję wirusa. Nie bagatelizuj zagrożenia, bądź odpowiedzialny za siebie i innych.

[ZT]3248[/ZT]

[ZT]3579[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

KobietaKobieta

3 0

Ta zachowaj ostrożność dobre byłam na testach ludzie sie pchają jeden na drugiego kilka długopisów lezy każdy dotyka siedzą pod namiotem maski do połowy usta i nosa po wynik wchodzi sie do kontenera klamkę każdy dotyka i jak tu sie nie zarazić normalnie chaos i jaja jak berety idziesz zdrowy na wymaz a wracasz chory 14:27, 30.03.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RenataRenata

1 1

To se kurde psikaj wszystko płynem, nosisz maseczke wiec sie nie zarazisz oco ci chodzi babo? 16:55, 31.03.2021


Do renaty Do renaty

2 0

Maseczka nic nie pomoże jesli wirus dostanie sie na dłonie dotkniesz okolice ust nosa oka i juz po tobie wiec sie nie mądrzy wiesniaczko 21:13, 31.03.2021


MężczyznaMężczyzna

1 1

nikt Wam kobiety oblizywać długopisów i klamek nie nakazuje !!!

1. wystarczy mieć swój długopis ( i nie jest to kaprys prezesa )
2.można też kupić sobie trochę lepszą maskę niż arafatkę
3. po dotknięciu miejsc i przedmiotów publicznych (monet, klamek, banknotów) użyć płynu do dezynfekcji
4. nie dotykać ust 21:28, 31.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NbpNbp

1 1

Jakiś Ty mądry jak byś księdzu jajka lizał 18:37, 01.04.2021


REKLAMA
0%