Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie mają nowy pojazd operacyjny

09:17, 02.04.2021 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Ford Transit to pojazd, który Gmina Uniejów pozyskała na rzecz tutejszej jednostki straży, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W roli wozu operacyjnego zastąpi Lublina, którego wkrótce przejmie jednostka OSP z Człop.

Do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie trafił niespełna14-letni Ford.  Druhowie, by auto mogło służyć w jednostce wyposażyli je w nowy zestaw akumulatorów oraz niebieskie lampy ostrzegawcze sfinansowane przez gminę. Wykonano takze oznakowanie nadwozia, wymagane dla pojazdów uprzywilejowanych w ruchu. 

Ford Transit będzie służył jako samochód operacyjny - oświetleniowy. Auto posiada na dachu wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy, jest on również wyposażony w agregat prądotwórczy.

Obecnie wyposażenie jednostki OSP Uniejów stanowią jeszcze trzy samochody: ciężki wóz ratowniczo – gaśniczy Mercedes „Bogumił”, terenowy Honker i osobowe Renault Kangoo. Lekki samochód ratownictwa gaśniczego Lublin 3 wraz z wyposażeniem będzie wkrótce przekazany strażakom z OSP Człopy.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CudoCudo

0 0

Cudny ten amerykański Ford co prawda wysłużony bo 14 letni ( i tak lepszy niż polski Lublin 30letni).
Skapło coś z dużego miasta na prowincję.
Cieszymy się. 13:47, 02.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%