Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie powstaje "Szlak Bosych Stóp”

09:44, 07.05.2021 | Materiał partnera
W Uniejowie powstaje "Szlak Bosych Stóp". Fot. UM w Uniejowie.
REKLAMA

Trudno wyobrazić sobie panoramę Uniejowa bez rzeki Warty. Obecnie w Uniejowie na obydwu jej brzegach trwają prace inwestycyjne. Dzięki temu już niedługo teren ten zaoferuje mieszkańcom i turystom szereg nowych atrakcji. Wśród nich znajdzie się „Szlak Bosych Stóp”.

 

„Szlak Bosych Stóp” to rodzaj ścieżki spacerowo –terapeutycznej o zróżnicowanym podłożu przystosowanym do marszu bez obuwia. Atrakcja ta przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej. Zapewnia rekreację ruchową oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Spacer po takiej ścieżce korzystnie wpływa na zdrowie poprzez wszechstronny masaż stóp różnym rodzajem podłoża.

 

Tego rodzaju rozwiązania są bardzo popularne na zachodzie Europy, chociażby w Niemczech. Przez tamtejszych lekarzy są zalecane jako spacery pobudzające krążenie.

 

Uniejowski „Szlak Bosych Stóp” powstanie z kilku odcinków o różnej nawierzchni i różnej konstrukcji. Poszczególne odcinki będą się składały z następujących materiałów: kostka granitowa cięta, piasek rzeczny, otoczaki rzeczne oraz okrąglaki drewniane.

 

„Szlak Bosych Stóp” ma długość 1200 metrów i powstaje w okolicy mostu na lewym brzegu Warty. Będzie integralną częścią przecinających się ścieżek mających połączenie z jednej strony z ciągiem spacerowym w kierunku północnym, a z drugiej strony z chodnikiem prowadzącym do przystani kajakowej.

(Materiał partnera )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%