Zamknij
REKLAMA

Już można głosować na Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Jest projekt z Uniejowa!

09:17, 28.06.2021 | M.K
Już można głosować na Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego 2022. Jest projekt z Uniejowa!
REKLAMA

„Mnie nic nie minęło” tak nazywa się pomysł w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2022, na który można głosować już od 28 czerwca do 16 lipca 2021. Pomysł został zgłoszony przez mieszkańców Uniejowa, a dzięki głosowaniu grupa młodych artystów, a także uniejowska widownia ma szansę przeżyć wyjątkowe wydarzenie artystyczne.

W tym roku głosować można wyłącznie na kartach papierowych, organizatorzy nie przewidują głosowania internetowego. Kod projektu, który zgłoszony został z Uniejowa to EPD04.

MNIE NIC NIE MINĘŁO to cykl warsztatów: poetyckich, wokalno-instrumentalnych, choreograficznych, emisji głosu oraz multimediów, których efektem finałowym będzie wydanie tomiku poezji artysty z niepełnosprawnością oraz wspólny koncert poetycko-muzyczny 45-osobowej grupy wokalnej ze znanymi w Polsce artystami. Koncert zostanie zaprezentowany w oparciu o twórczość poetycką artysty z niepełnosprawnością intelektualną z gminy Uniejów oraz o twórczość artystów prezentujących swoje piosenki na Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „YAPA”, cyklicznej imprezie o charakterze konkursu piosenki odbywającej się w Łodzi od początku lat 70.

Realizacja zadania ma na celu integrację, wykształcenie umiejętności współpracy oraz wzrost umiejętności scenicznych utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnością, mieszkańców powiatu poddębickiego.

Jak zagłosować na projekt z Uniejowa?

Od dziś możemy głosować na wybrane pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2022.Głosowanie możemy dokonać w kilku punktach na terenie Gminy Uniejów:
-Urząd Miasta, ul. Bł. Bogumiła (wydział promocji)
-Szkoła Podstawowa w Uniejowie, ul. Kościelnicka
-Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Targowa
-Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kościelnicka
-Szkoła Podstawowa w Wilamowie

Także na stronie https://bo.lodzkie.pl/do-pobrania/ znajdują się karty do pobrania oraz szczegóły jak zagłosować na poszczególne projekty. Kod projektu, który zgłoszony został z Uniejowa to EPD04.

 

W Uniejowie zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego realizowane były już dwukrotnie. W 2018 roku, w projekcie pt. „Splątani miłością do muzyki” dzieci, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnością mogły szlifować swój talent m.in. z grupą Raz.Dwa.Trzy., Arką Noego, Joanną Kołaczkowską, Karoliną Skrzyńską, Janem Trebunia – Tutką.

[ZT]1514[/ZT]

W 2020 roku, w trudnym pandemicznym roku udało się również zrealizować projekt. Koncert pt. „Historie Zagubione” tym razem odbył się bez udziału publiczności, ale atmosfera współpracy z Mariką, Dariuszem „Maleo” Malejonkiem, Mateuszem Pospieszalskim (Voo Voo) oraz Marcinem i Lidią Pospieszalskimi z pewnością na trwałe będzie towarzyszyć uczestnikom projektu.
 

[ZT]3210[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%