Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęła się inwentaryzacja w gminie Uniejów. Pracownicy tej firmy mogą zapukać do drzwi

09:03, 15.07.2021 | M.K
19 lipca 2021 r. na terenie gminy Uniejów rozpocznie się inwentaryzacja azbestu.
REKLAMA

19 lipca 2021 r. na terenie gminy Uniejów rozpocznie się inwentaryzacja azbestu. Inwentaryzację przeprowadzać będą upoważnieni pracownicy firmy Laboratorium Wiedzy, z siedzibą w Rudniku nad Sanem przy ul. Targowej 42. Jak informuje jeden z przedstawicieli firmy, w trakcie inwentaryzacji właściciele posesji nie będą musieli składać żadnych podpisów, ani nie będą w tym zakresie zbierane dane osobowe. 

W przypadku posiadania azbestu w formie złożonej, należy kontaktować się z Urzędem Gminy pod numerem telefonu 63 288 97 49 lub bezpośrednio z firmą Laboratorium Wiedzy, która dokonuje inwentaryzacji na naszym terenie pod numerem telefonu: 720 789 310.

Prosimy mieszkańców Gminy Uniejów o umożliwienie pracownikom firmy Laboratorium Wiedzy wejścia na posesję i przeprowadzenie inwentaryzacji azbestu - pisze w komunikacie UM w Uniejowie.

Inwentaryzacja ma charakter spisu z natury co oznacza, że przedstawiciele firmy osobiście odwiedzą gospodarstwa osób fizycznych oraz prawnych. Inwentaryzacja na terenie gminy może potrwać ok. 3-4 tygodnie, a wizyty osób przeprowadzających spis możemy spodziewać się w godzinach 8-19. Co ważne, nie zawsze czynności będą wymagały wejścia na teren posesji.

Inwentaryzacji podlegać będą zarówno odpady azbestowe, jak również obiekty, w których stwierdzone zostanie wykorzystanie wyrobów azbestowych. Jak informuje jeden z przedstawicieli firmy, w trakcie inwentaryzacji właściciele posesji nie będą musieli składać żadnych podpisów, ani nie będą w tym zakresie zbierane dane osobowe. 

Warto przypomnieć, że ostatnia taka inwentaryzacja na terenie Gminy Uniejów miała miejsce w 2015 roku. Zebrane podczas inwentaryzacji dane będą podstawą do aktualizacji danych zawartych w centralnej Bazie Azbestowej https://www.bazaazbestowa.gov.pl/pl/

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%