Zamknij
REKLAMA

Będą uczyli się pływać w ramach bezpłatnych zajęć sportowych

08:30, 11.09.2021 | Materiał partnera
będą uczyli się pływać w ramach bezpłatnych zajęć sportowych
REKLAMA

Gmina Uniejów po raz kolejny przystąpiła do programu powszechnej nauki pływania. Na mocy umowy, zawartej przez burmistrza Józefa Kaczmarka z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Łodzi, blisko setka uczniów z terenu całej gminy skorzysta z bezpłatnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych na basenie.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III. Zajęcia sportowe, realizowane w ramach projektu, to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, ale też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

W tegorocznym projekcie przewidziano udział sześciu 15-osobowych grup pływackich: dwóch ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie, po jednej z Wielenina i Wilamowa oraz dwóch grup zakwalifikowanych do ubiegłorocznej edycji programu, która po przejściu szkół na zdalny tryb nauczania, została zawieszona. W sumie, będzie to razem 90-oro uczniów. Zajęcia będą odbywać się w godzinach szkolnych raz w tygodniu, kolejno przez 10 tygodni, począwszy od drugiej połowy września. Pojedyncza wizyta na basenie przewiduje 90 minut nauki pływania z doświadczonymi instruktorami: p. Karoliną Marosik i p. Szymonem Bugajakiem, których dodatkowo wspierać będą opiekunowie grup – wychowawcy z poszczególnych szkół.

Koszty realizacji programu na terenie gminy, na które składają się: opłata za wynajem basenu, wynagrodzenie dla instruktorów i opiekunów, a także organizacja transportu dla grup, w 80% pokryje dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, w ramach dotacji Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego, Kultury i Sportu oraz Samorządu Województwa Łódzkiego. Pozostałe 20% stanowi udział Samorządu i zostanie pokryte z budżetu gminy. Ubezpieczenie uczestników zajęć – poza głównym kosztorysem – pokrywa w całości Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi.

Na podstawie przeprowadzonych zajęć powszechnej nauki pływania w latach poprzednich, stwierdzamy, iż efekty zostały osiągnięte. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, nauczyły się poprawnej techniki pływania oraz nabyły wiedzę o bezpieczeństwie, czego dowodem jest wzrastające zainteresowanie programem – czytamy na stronie Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Łodzi.

Program „Umiem pływać” jest finansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU). Łączny budżet na zadania w 2021 r. wynosi 21 mln zł, w tym  prawie 14 mln zł dofinansowanie zajęć sportowych dla uczniów, organizowanych w ramach Programu powszechnej nauki pływania. Pozostałe zadania ujęte w tegorocznym budżecie to zajęcia: ukierunkowane na upowszechnianie sportów zimowych oraz sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

(MB)

(Materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%