Zamknij
REKLAMA

Młody mężczyzna z gminy Uniejów utonął w okolicach Nowego Miasta nad Wartą

13:20, 26.06.2022 | .
foto: Głos Powiatu Średzkiego
REKLAMA

23-latek pochodzący z gminy Uniejów utonął wczoraj w okolicach Nowego Miasta nad Wartą. Ciało mężczyzny, po kilkugodzinnych poszukiwaniach wyłowiono dziś w nocy na wysokości Komorza Nowomiejskiego.

Młody mężczyzna utonął w Nowym Mieście nad Wartą

Jak poinformował portal Głos Powiatu Średzkiego tragicznie zmarły mężczyzna przyjechał nad wodę z Poznania, ale z informacji ustalonych przez dziennikarzy wynika, że był to mieszkaniec gminy Uniejów.

 

Straż pożarna w Środzie Wlkp. w sobotę 25 czerwca o godzinie 21:12 otrzymała zgłoszenie o topiącej się w Warcie osobie. Do zdarzenia miało dojść w okolicach Nowego Miasta nad Wartą. Na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki, nie tylko z terenu powiatu średzkiego.

W dniu 25 czerwca 2022 r. o godzinie 21:14 zostaliśmy zadysponowani nad rzekę Warta w okolice Nowego Miasta nad Wartą do poszukiwania osoby topiącej się. Z relacji świadków zdarzenia osoba wskoczyła do rzeki i z niej już nie wypłynęła - relacjonuje OSP Pięczkowo, które brało udział w akcji ratowniczej.

Działania były prowadzone z lądu i wody. W okolicach mostu w Nowym Mieście pojawiły się grupy poszukiwawcze z Nowego Miasta, Pięczkowa, Środy, Jarocina, Mosiny i Poznania.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że trzyosobowa grupa studentów przyjechała pociągiem z Poznania na wypoczynek. Mieli wysiąść na stacji w Solcu i dalej iść brzegiem Warty w kierunku tzw. Krzywej Sosny, schładzając się w wodach rzeki. W pewnym momencie osoby te zaczęły tonąć. Dwie z nich zostały podjęte z wody przez pływających łodziami świadków zdarzenia. Trzeciej osoby nie udało się znaleźć. Wtedy do akcji wkroczyli strażacy, którzy zwodowali kilka łodzi ratowniczych. Opatrolowanie rzeki na odcinku Nowe Miasto – Solec nie przyniosło rezultatu. Pomocny okazał się sonar. Przed północą sygnał wskazał prawdopodobne położenie ciała - informuje Głos Powiatu Średzkiego.

- Pod wodę zeszli płetwonurkowie. W niedzielę o godzinie 1:08 na brzeg zostało wydobyte ciało topielca. 23-letni mężczyzna nie żył. Ze względu na czas, jaki spędził pod wodą, odstąpiono od czynności – potwierdził dyżurny ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Środzie Wlkp.

źródło i foto: Głos Powiatu Średzkiego/Mariusz Duda

[ZT]5825[/ZT]

[ZT]5871[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%