Zamknij
REKLAMA

Znane są wyniki kolejnych badań wody w Uniejowie. Wcześniej Sanepid wykrył bakterię Escherichia coli

17:45, 01.07.2022 | .
REKLAMA

Jak informuje spółka PGK Termy Uniejów, dostarczająca wodę na terenie gminy Uniejów, znane są wyniki badań dwóch próbek wody z wodociagu w Uniejowie, które pobrano 30 czerwca br. (dobę po zmianie zasilania wodociągu Uniejów) i zostały poddane badaniom na obecność bakterii coli i e coli. W pobranych w kranach na terenie Uniejowa próbkach wody pitnej nie stwiedzono obecności bakterii. Wciąż jednak do odwołania obowiązują zalecenia Sanepidu, by wodę z kranów przed spożyciem zagotować. Woda do sieci wodociągowej zasilającej miasto Uniejów i miejscowość Brzeziny podawana jest z ujęć Wola Przedmiejska i Ostrowsko.

Znane są wyniki kolejnych badań wody w Uniejowie

Próbki pobrane zostały w dniu wczorajszym w dwóch kranach na terenie miasta. Badania obu próbek wykazały brak bakterii z grupy coli oraz bakterii Escherichia coli. W ramach działań naprawczych prowadzone są prace dezynfekcyjne w SUW Uniejów w celu jak najszybszego ponownego uruchomienia ujęcia w Uniejowie. Szacunkowy termin uruchomienia ujęcia to poniedziałek lub wtorek 4-5 lipca,  po uzyskaniu pozytywnych wyników bakteriologicznych wody.

W kolejnych dniach wykonywane będą kolejne badania wody w sieci wodociągowej pierwotnie zasilanej z SUW Uniejów. 

W dalszym ciagu na bieżąco prowadzone są badania wody z sieci wodociagowej, a o wynikach na bieżąco będziemy informować - mówi Mateusz Buda z PGK Termy Uniejów.

W dniu wczorajszym spółka niezwłocznie po otrzymaniu pierwszych wyników badań z PSSE w Poddębicach, o wystąpieniu w wodzie pobranej w ramach kontroli urzędowej w dniu 28 czerwca 2022 r. z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Uniejowie zaopatrującego miejscowości: Uniejów i Brzeziny, bakterii Escherichia coli przełączyła zasilanie sieci wodociągowej w Uniejowie wodą produkowaną przez Stację Uzdatniania Wody w Ostrowsku, w Woli Przedmiejskiej i w Spycimierzu.  

W związku z zaistniałą sytuacją i zwiększonym poborem wody w okresie weekendu możliwe są chwilowe spadki ciśnienia w instalacjach wodociagowych.

O sytuacji będziemy na bieżąco informować.

[ZT]5962[/ZT]

[ZT]5984[/ZT]

[ZT]5825[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%