Zamknij
REKLAMA

Posadź z nami las - akcja „Czyste, Zielone Miasta” zawita do Uniejowa. Powstanie 30 arów nowego lasu

07.56, 16.08.2022 materiał partnera
Już 20 sierpnia akcja „Czyste, Zielone Miasta” zawita do Uniejowa. Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Program Czysta Polska. W ramach wydarzenia planowane jest zasadzenie około 30 arów nowego lasu w Uniejowie! zdjęcie archiwalne uniejow.net.pl
REKLAMA

Już 20 sierpnia akcja „Czyste, Zielone Miasta” zawita do Uniejowa. Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Program Czysta Polska. W ramach wydarzenia planowane jest zasadzenie około 30 arów nowego lasu w Uniejowie!

Posadź z nami las - akcja „Czyste, Zielone Miasta” zawita do Uniejowa. Powstanie 30 arów nowego lasu

W ramach wydarzenia planujemy zasadzenie około 30 arów nowego lasu w Uniejowie, a następnie posprzątamy nadbrzeże Warty w okolicach plaży miejskiej. Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl, www.uniejow.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska).

Czas na las

Chcesz posadzić drzewa, ale nie masz własnej ziemi albo wiedzy na ten temat? To już nie jest przeszkoda! Dołącz do nas i posadź razem z nami las dla dobra ziemi i nas wszystkich. Zapraszamy każdego bez wyjątku – nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również przebywających w Uniejowie gości. Mamy do posadzenia 400 sadzonek drzew przygotowanych przez Lasy Państwowe Nadleśnictwa Turek - informuje Urząd Miasta w Uniejowie.

Akcja odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 12.30 na działce za Hotelem Lawendowe Termy (sadzenie nr 2 na mapie). Na miejscu będą leśnicy, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i jeżeli będzie taka potrzeba pomogą posadzić drzewko.

Uporządkujmy przestrzeń

Sadzenie to nie wszystko! W ramach wydarzenia planowane jest również posprzątanie nadbrzeża Warty wzdłuż plaży miejskiej. Pomimo wielu kampanii i akcji społecznych, nadal w publicznych przestrzeniach znajdujemy śmieci. Pierwsza do akcji zgłosiła się Szkółka Wędkarska przy Kole Wędkarskim nr 16 w Uniejowie. Dołącz do nich i pokaż innym, że można być eko. Zbiórka o 13.30 na plaży miejskiej w Uniejowie

Ekomiasteczko EARTH FESTIVAL

W plenerze obok terenu koncertów znajdzie się wyjątkowe miejsce dla wszystkich, którzy chcą być Eko. W Ekomiasteczku prowadzone będą warsztaty, pokazy, animacje dla dorosłych i dzieci, edukujące w dziedzinie ochrony środowiska, segregacji śmieci, recyklingu, sadzenia roślin, ochrony powietrza, odnawialnych źródeł energii, w tym energii słonecznej a także prezentacja samochodów z napędem wodorowym, w tym autobusu wodorowego Nesobus, wyprodukowanego przez Grupę Polsat Plus.

Prowadzone będą rozmowy o klimacie i jakości powietrza, warsztaty ekologiczne, takie, jak budowa domków dla owadów oraz animacje promujące zdrowy i aktywny styl życia, między innymi przy pomocy symulatorów jazdy na rowerze czy gry w siatkówkę.

Celem wszystkich akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie.

 Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!

[ZT]2610[/ZT]

[ZT]6251[/ZT]

[ZT]6250[/ZT]

 

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%