Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie ruszyła wypłata dodatków węglowych

06.55, 29.09.2022 . Aktualizacja: 14.38, 29.09.2022
REKLAMA

W Uniejowie ruszyła wypłata dodatków węglowych. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił 28 września 2022 roku pierwsze środki na ten cel. 

 

Półtora miliona złotych w Uniejowie na dodatek węglowy. Ile osób otrzyma w pierwszej kolejności dopłatę?

Wypłaty dodatku węglowego ruszyły, samorząd Uniejowa rozpoczął realizację pierwszych wypłat świadczenia tym, którzy złożyli wniosek w pierwszym terminie i nie budził on żadnych zastrzeżeń urzędników. Do Miejsko-Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej wpłynęło prawie 2 tysiące wniosków o przyznanie dodatku.

Do Uniejowa trafiły pierwsze pieniądze na wypłaty dodatku węglowego, jednak jeszcze nie w takiej wysokości, aby wystarczyło dla wszystkich mieszkańców, którzy złożyli wnioski o 3000 zł. 

Jak mówił podczas środowej Sesji Rady Miejskiej w Uniejowie burmistrz Józef Kaczmarek, wpłynęło prawie dwa tysiące wniosków o dodatek węglowy, czyli kwota jaką gmina powinna otrzymać, aby mogła go wypłacić wszystkim zainteresowanym to sześć milionów złotych. Obecnie do Uniejowa wpłynęło półtora miliona złotych rządowych środków przeznaczonych na ten cel, co pozwoliło na wypłatę dla 500 osób, które złożyły wniosek.

Jak mówił na sesji burmistrz, jeżeli sukcesywnie będą wpływać kolejne środki z budżetu państwa to realizowane będą kolejne wypłaty.

Przypominamy, że datek przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

[ZT]6266[/ZT]

[ZT]6486[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%