Zamknij
REKLAMA

Nowe plansze informacyjne na bulwarach w Uniejowie [FOTO]

07.51, 02.10.2022 . Aktualizacja: 07.52, 03.10.2022
REKLAMA

Nowe plansze informacyjne pojawiły się na bulwarach w Uniejowie. Zamontowane zostały na drewnianych tablicach, które znajdują się na prawobrzeżnej stronie bulwarów. Teraz spacerując w tym urokliwym miejscu dowiemy się o historii Uniejowa, tego jak wykorzystywana jest woda termalna oraz jakie miejsca warto w okolicy odwiedzić.

Nowe plansze informacyjne na bulwarach w Uniejowie [FOTO]

Nowe tablice informacyjne pojawiły się w tym tygodniu na bulwarach nadwarciańskich w Uniejowie. To kolejny pomysł miasta na przybliżenie mieszkańcom i turystom najważniejszych faktów z historii i teraźniejszości miasta i jego okolic.

Za przygotowanie merytoryczne piętnastu nowych tablic odpowiadali:  Andrzej Szoszkiewicz, Tomasz Wójcik oraz Jędrzej Kałużny i Angelika Wochna.


Na każdej z tablic pojawiło się także logo uniejowskich bulwarów, których budowa ukończona została w tym roku.

Bulwary uniejowskie to najbardziej słoneczna i malownicza „uliczka” Uniejowa. Pięknie wyremontowane bulwary nawiązują do historii miasta, doskonale wpisując się w jego zachowany układ przestrzenny.

Położony na wschodnim brzegu Warty bulwar rozpoczyna się i kończy winnicami. W Uniejowie już w średniowieczu pielęgnowano tradycje winiarskie, a na brzegach Warty znajdowały się winnice arcybiskupie.

Zapraszamy na spacery po Uniejowie.

 

[ZT]6511[/ZT]

[ZT]4559[/ZT]

[ZT]5583[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%