Zamknij
REKLAMA

Drużyny z Uniejowa w finałach wojewódzkich turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

09:03, 16.04.2018 | materiał prasowy
REKLAMA
Skomentuj
www.zpodworkanastadion.pl

Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 16-18 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie.  Wśród zawodników są także cztery drużyny z Uniejowa. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym. 

Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów w województwie łódzkim będzie boisko Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi. Przez trzy dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 118 drużyn, w tym 4 zespoły z Uniejowa.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie zagrają we wszystkich trzech kategoriach wiekowych, czyli U-8, U-10 i U-12. Dziewczęta zagrają w najmłodszej kategorii U-8.
Dla najmłodszych Turniej kończy się Wielkim Finałem właśnie na poziomie wojewódzkim. Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników – do lat 10 i 12 – pojadą do Warszawy na Finał Ogólnopolski. Będą tam nie tylko reprezentować region, ale przede wszystkim powalczą o awans do Wielkiego Finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie. Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

www.zpodworkanastadion.pl

(materiał prasowy)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone