Zamknij
REKLAMA

Chcesz spróbować Nordic Walking? Nauka i wspólny marsz w Uniejowie

07:07, 08.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

„Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie” to projekt adresowany do wszystkich, którzy chcą poznać prawidłową technikę Nordic Walking i spróbować marszu z kijami. To jedna z najzdrowszych i najprzyjemniejszych form aktywności ruchowej, a już 12 sierpnia będzie można pomaszerować z kijkami w Uniejowie.

Cykl to również podróż przez województwo łódzkie, lokalne ścieżki i okolice, w których można śmiało maszerować z kijkami. "Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie" to pięć imprez. Dwie z nich już za nami i odbywały się w Wieluniu i Pabianicach. Tym razem organizatorzy zapraszają 12 sierpnia 2018 r. do Uniejowa.

Każda z imprez ma charakter edukacyjno-rekreacyjny. Nie ma ścigania się, ani pomiaru czasu. Na początek każdy będzie mógł dobrać indywidualnie kije, dopasować je do sylwetki, porozmawiać o stroju i odpowiednim obuwiu. Później będzie wspólna rozgrzewka i warsztaty z nauki prawidłowego chodzenia techniką Nordic Walking, następnie zabierzemy uczestników na wspólny marsz na trasie o długości ok 7-10 km - mówią organizatorzy marszu.

Na trasie podczas marszu będą towarzyszyć uczestnikom instruktor i sędziowie Nordic Walking. Sędziowie wybiorą 20 osób, które najlepiej opanują przekazaną na warsztatach wiedzę. Te osoby wyróżnione zostaną na mecie dyplomami i upominkami. Każdy uczestnik imprezy "Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie" otrzyma pakiet startowy, wodę i wyżywienie, a na mecie pamiątkowy medal.
Koszt uczestnictwa to 15 zł od osoby, uczestnicy są ubezpieczeni, na miejscu będzie również opieka medyczna. Limit uczestników na każdą imprezę wynosi 100 osób. Impreza adresowana jest do osób, które już z kijkami maszerują, ale również do tych, które nigdy nie miały okazji spróbować. 

Zapisy: http://rajsportactive.pl/zapisy/pomaszeruj-przez-lodzkie-uniejow lub telefonicznie (791-168-165). Jeśli zostaną wolne miejsca będzie również można zapisać się tuż przed startem w biurze organizatora. 

- Nie masz własnych kijów? Nic nie szkodzi. Możesz je wypożyczyć zupełnie za darmo w biurze organizatora, wystarczy zaznaczyć chęć w formularzu zgłoszeniowym. Dopasujemy je indywidualnie do sylwetki. Zabierz ze sobą tylko dobry humor - my zadbamy o resztę. Nordic Walking to najzdrowsza forma aktywności, ale technika jest tu kluczowa, oczywiście prawidłowa technika. Będziemy to pokazywać, ćwiczyć, utrwalać. - mówi Janusz Grzebski, instruktor i sędzia Nordic Walking, który poprowadzi zajęcia z uczestnikami.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10, w programie: wspólna rozgrzewka 10:00,  szkolenie z prawidłowej techniki Nordic Walking 10:30, start wspólnego marszu około g. 11:30,  zakończenie marszu i wręczenie upominków dla najlepszych uczestników marszu około g. 13:30 - 14:00.

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone