Festiwal niewykorzystanych okazji, czyli kolejny sparing Termalnych

08:17, 07.08.2018 M.K Aktualizacja: 15:21, 07.08.2018

Kolejny sparing tego lata rozegrali Termalni we wczorajszy wieczór. Tym razem w pojedynku z Orłem Grzegorzew padł wynik 2:2. Było to spotkanie pełne świetnych okazji podbramkowych i pokazu nieskuteczności naszych zawodników.

Goście mimo braku kilku ważnych piłkarzy, dzielnie stawiali czoła naszym zawodnikom groźnie kontratakując, jednak kontrola poczynań boiskowych była tego dnia po stronie uniejowian. Wielokrotnie zespół Orła przed stratą bramki ratował golkiper dwojąc się i trojąc przy strzałach Jonczyka, Spychalskiego czy tez Pęzika.

Goście objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a na 1:1 wyrównał Jonczyk. Bramkę na 2:1 w drugiej połowie, pięknym strzałem sprzed pola karnego zdobył Tomasz Żynda, jednak po kolejnym rzucie rożnym zespół Orła posiadający bardzo wysokich zawodników, wyrównał wynik. Termalni stworzyli w tym meczu ogrom sytuacji podbramkowych, jednak razili nieskutecznością. Miejmy nadzieję, że przed zmaganiami ligowymi nasi zawodnicy całą „amunicję” pozostawili na strzelanie w lidze.

Skład Term Uniejów: Warcholiński – Olczyk, Matusiak, Kasztelan, Wierucki – Testowany, Dutka, Spychalski, Janicki, Pęzik – Jonczyk W drugiej połowie pojawili się: Majcherowicz, Kaczmarek, Żynda, Czyżo, Świątczak, Graczyk.

Warto dodać, że we wczorajszym spotkaniu nie wystąpili zawodnicy, którzy w barwach zespołu Grembach Łódź rywalizowali w mijający weekend w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski – Beach Soccer, w których osiągnęli świetny rezultat, zdobywając srebrny medal! Są to Włodzimierz Nowak, Przemysław Nowak, Przemysław Sobolewski, Patryk Sikora oraz Jakub Zdych.