Zamknij
REKLAMA

Połączeni pasją do piłki znowu zagrali w Uniejowie [ZDJĘCIA]

10:19, 22.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Po raz drugi w Uniejowie rozegrany został integracyjny turniej piłki nożnej ,,Połączeni Pasją". To niezwykłe wydarzenie sportowe, w którym wspólnie na boisku grają niepełnosprawni i pełnosprawni zawodnicy, uświetniła obecność znakomitego piłkarza Euzebiusza Smolarka.

W II Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego „POŁĄCZENI PASJĄ”, który rozegrano w Uniejowie 21 września 2018 roku wzięło udział ponad 100 zawodników olimpiad specjalnych, trampkarzy i młodzików, którzy na czterech boiskach rywalizowali w czterech grupach. Oprócz meczów turniejowych, mecz pokazowy rozegrała także reprezentacja AMP Futbol Varsovia, która prowadzi treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. 


Na zdjęciu wychowankowie AMP Futbol Varsovia z trenerem akademii - Łukaszem Kacprzakiem.
 

Na zakończenie na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka rozegrany został mecz przyjaźni, w którym na boisku spotkały się drużyny Reprezentacji, czyli zawodników z zespołów, które rywalizowały podczas turnieju oraz Przyjaciół. W drugim zespole wystąpili: Euzebiusz Smolarek, burmistrz Józef Kaczmarek, wiceburmistrz Piotr Majer, komendant Policji w Poddębicach Krzysztof Kotkowski, dzielnicowy z komisariatu w Uniejowie Dariusz Nadolny, Rafał Jałkiewicz z Urzędu Miasta w Uniejowie, opiekun obiektów na kompleksie boisk  Zbigniew Kuglarz, wiceprezes Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni Piotr Woźniak oraz młodzi reprezentanci AMP Futbol Varsovia. Mecz Reprezentacja-Przyjaciele zakończył się wynikiem 4:3.

,,Jest nam niezmiernie miło i jesteśmy wdzięczni organizatorom, że pozwalają nam tę pasję, którą jest piłka nożna, razem z zawodnikami ze szkół rozwijać. Dopóki ten sport będziemy traktować jako formę radości i zabawy to będzie to wielkie święto dla was'' - mówił podczas otwarcia turnieju Jan Bujnowicz, prezes łódzkiego oddziału Olimpiady Specjalne Polska.


Podczas turnieju zawodnikom kibicowały dzieci z Przedszkola Miejskiego w Uniejowie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz puchary, które wręczyli wicemarszałek województwa łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik, wiceburmistrz Piotr Majer, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kosmalski, radne miejskie - Teresa Łuczak i Jolanta Ilska oraz patron turnieju - piłkarz Euzebiusz Smolarek. Organizatorem wydarzenia było Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Wyniki w poszczególnych grupach II Turnieju Piłki Nożnej Połączeni Pasją:
Grupa czerwona:
1. Opoczno I
2. Stemplew
3. Gromadzice
4. Czepów

Grupa niebieska:
1. Łódź Plantowa
2. Opoczno II
3. Łódź Helenówek

Grupa zielona (rocznik 2005):
1. UAF Ebiego Smolarka
2. Ner Poddębice
3. Termy Uniejów
4. Victoria Bielawy

Grupa pomarańczowa (rocznik 2007):
1. Termy Uniejów
2. Ceramika Opoczno
3. Sokół Aleksandrów
4. Victoria Bielawy

 

 

 

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone