Zamknij
REKLAMA

Sportowa rywalizacja i zabawa na boisku. Zagrali specjalnie dla Julitki

10:53, 24.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu mecz Term Uniejów z FC Bombardierzy.

Rywalizacja sportowa, zabawa, ale przede wszystkim chęć pomocy  - to wszystko można było zobaczyć podczas ,,Turnieju o Puchar Lata", który zorganizowano 23 września 2018 roku w Uniejowie. To kolejna impreza z cyklu ,,Gramy dla dzieci", która tym razem dedykowana była sześcioletniej Julitce Kowalskiej z Uniejowa. 

Dzięki wspaniałej inicjatywie organizatorów oraz zawodnikom, którzy zagrali w turnieju, w niedzielę na leczenie dziewczynki udało się zebrać 1743, 60 zł. To kwota, która wesprze leczenie choroby nowotworowej, z którą Julitka walczy od ponad roku. Zobacz jak można jeszcze pomóc.

W turnieju zorganizowanym na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie zagrało dziewięć drużyn, które połączyła chęć pomocy małej uniejowiance. W ciągu kilku godzin zmagań piłkarskich nie zabrakło ciekawych meczów na wysokim, piłkarskim poziomie, ale również zabawy. Część drużyn powstała specjalnie, by zagrać w niedzielnym turnieju i włączyć się w akcję ,,Pomóżmy Julitce! Turniej O Puchar Lata". Dlatego na boisku można było zobaczyć zarówno zapalonych piłkarzy, jak i osoby, które wyjątkowo pojawiły się na murawie.

Na zdjęciu drużyna FC Bombardierzy, która wg publiczności okazała się najbardziej pozytywnie zakręconą drużyną turnieju. W grającej w wyjątkowym składzie drużynie zagrała także jedna zawodniczka.


W drużynie Term Uniejów na boisku wystąpili m.in. burmistrz Józef Kaczmarek i Kamil Zych - były zawodnik MGLKS Termy Uniejów.

 

Pomimo, że najważniejszym celem turnieju była zbiórka środków na leczenie dla Julitki to nie zabrakło również pucharów dla zwycięskich drużyn oraz statuetek dla najlepszych piłkarzy. Turniej wygrała drużyna ,,Termy Uniejów", drugie miejsce zajęła ekipa ,,Sami Swoi", a trzecie ,,Error Uniejów". Królem Strzelców został Przemysław Nowak  - 15 goli (Error Uniejów), Najlepszym Bramkarzem: Mateusz Antoniak  (K-Flex), MVP (najbardziej wartościowym zawodnikiem) wybrano Kamila Zycha (Termy Uniejów).


Na zdjęciu po prawej - Marcin Gąsiński - inicjator Turnieju o Puchar Lata. W organizację wydarzenia włączyli się również Agata Górka, Kamil Zych, Piotr Woźniak i Zbigniew Kuglarz.

Drużyny, które wzięły udział w Turnieju o Puchar Lata.
1. Termy Uniejów
2. Sami Swoi
3. Error Uniejów
4. K-Flex
5. Młodzi Poddębice
6. Coco Jambo
7. Grupa Uderzeniowa
8. KS Dzierżążna
9. FC Bombardierzy

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone