Zamknij
REKLAMA

Marzyciele z Uniejowa w Księdze Rekordów Guinnessa

07:57, 28.09.2018 | materiał nadesłany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum prywatne.

W Kalendarzu Świąt Niezwykłych 8 września to Światowy Dzień Marzyciela. Śmiało można stwierdzić, że Tegoroczny Światowy Dzień Marzyciela był obchodzony  w Łodzi. W tym dniu  od godziny  12.00 fundacja SWIM FOR A DREAM  ( płyń po marzenie) na czele z prezesem Adamem Jerzykowskim (niestrudzonym aktywistą akcji charytatywnych) postanowiła ustanowić REKORD GUINNESSA w pływaniu w sztafecie 24 godzinnej.

Do pobicia rekordu potrzebnych było 1440 śmiałków. Okazało się że marzycieli, którzy chcą się zapisać w Księdze Guinnessa w Łodzi i okolicy, a nawet w całej Polsce jest o wiele więcej. Wstępny akces zadeklarowało 1900 osób.

Swój wkład w to niezwykłe wydarzenie miała też grupa uczniów i opiekunów z Uniejowa, która zawitała na piękny  basen w Zatoce Sportu, za sprawą Karoliny Marosik - nauczycielki wychowania fizycznego- instruktora pływania, która zebrała grupę śmiałków. Pomysł zabrania dzieci okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy z Uniejowa nie tylko przepłynęli wymagany dystans, ale też świetnie się bawili. Organizatorzy przygotowali całą masę bezpłatnych atrakcji dla wszystkich odwiedzających w tym dniu Zatokę Sportu i przemienili ją w  Zatokę  Marzeń, po brzegi wypełnioną atrakcjami dla dzieci i  całych rodzin. Po pokonaniu dystansu i po wyjściu z wody na wszystkich czekały okolicznościowe medale oraz pamiątkowe zdjęcie. Małego zaszczytu dostąpił jeden z naszych uczniów- Tymek  który okazał się 500. uczestnikiem próby. Po kilku dniach potwierdzono, że w ciągu 24 godzin do basenu wskoczyło i pokonało wymaganą odległość 1740 osób. Teraz śmiało już można powiedzieć swoim kolegom, znajomym, dzieciom, a w przyszłości i wnukom, że jest się Rekordzistą Guinnessa. O tym wszystkim może zaświadczyć niżej podpisany, który również uczestniczył w tym niezwykłym przedsięwzięciu..

Szymon  Bugajak

(materiał nadesłany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone