Widzew Łódź i Polonia Warszawa zagrały sparing w Uniejowie [ZDJĘCIA]

14:38, 30.01.2019 M.K Aktualizacja: 07:34, 31.01.2019
Skomentuj

Zespół Widzewa Łódź w poniedziałek 28 stycznia 2019 r. rozpoczął zgrupowanie w Uniejowie. Dzisiaj łódzka drużyna wygrała sparing z Polonią Warszawa 3:1. Podczas przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 czerwono-biało-czerwoni na uniejowskich boiskach rozegrają jeszcze 6 lutego sparing z Wartą Poznań.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie łódzkiego zespołu, do Uniejowa trener Radosław Mroczkowski zabrał 23 piłkarzy. Niewykluczone jednak, że w trakcie zgrupowania dołączą kolejni zawodnicy. Widzew Łódź na kompleksie boisk piłkarskich im. W. Smolarka będzie trenował do 8 lutego.

W dzisiejszym pierwszym sparingu z trzecioligową Polonią Warszawa Widzew wygrał 3:1.  Bramki dla łodzian zdobyli Kacper Falon i Przemysław Banaszak (dwie). Gola dla Polonii strzelił Krystian Pieczara.

Łodzianie objęli prowadzenie już w 3. minucie. Podanie Marcina Pieńkowskiego na jedenasty metr wykorzystał Kacper Falon, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza Polonii. Krystian Pieczara w 14 minucie wyrównał na 1:1 wykorzystując sytuację po rzucie wolnym, po którym piłkę do bramki posłał głową.

Dwie bramki dla Widzewa dołożył w 64. i 65. minucie Przemysław Banaszak. Pierwszą po podaniu Dario Kristo, minutę później z podania Adama Radwańskiego.

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 3:1 (1:1)

Bramki:

1:0 - Kacper Falon (3’)
1:1 - Krystian Pieczara (14’)
2:1 - Przemysław Banaszak (64’)
3:1 - Przemysław Banaszak (65’)

Widzew (I połowa): Maciej Humerski - Mikołaj Gibas, Radosław Sylwestrzak, Łukasz Turzyniecki, Marcel Pięczek, Michael Ameyaw, Maciej Kazimierowicz, Kacper Falon, Marcin Pieńkowski, Daniel Świderski, Daniel Mąka.

Widzew (II połowa): Grzegorz Gibki - Tomasz Wełna, Sebastian Zieleniecki, Mikołaj Gibas (60’ Radosław Sylwestrzak), Marek Zuziak, Adam Radwański, Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz (60’ Daniel Mąka), Konrad Gutowski, Filip Mihaljević, Przemysław Banaszak.

Polonia (skład wyjściowy): Jan Balawejder, Arkadiusz Zajączkowski, Przemysław Szabat, Sebastian Kobiera, Piotr Maślanka, zawodnik testowany, Marcin Kluska, Cezary Sauczek, Bartosz Wiśniewski, Mateusz Małek, Krystian Pieczara.

Żółta kartka: Kazimierowicz

Kadra Widzewa na zimowy obóz w Uniejowie:

Bramkarze: Grzegorz Gibki, Maciej Humerski, Patryk Wolański. Obrońcy: Mikołaj Gibas, Marcin Kozłowski, Marcel Pięczek, Radosław Sylwestrzak, Tomasz Wełna, Sebastian Zieleniecki.
Pomocnicy: Michael Ameyaw, Kacper Falon, Konrad Gutowski, Maciej Kazimierowicz, Dario Kristo, Daniel Mąka, Mateusz Michalski, Simonas Paulius, Marcin Pieńkowski, Adam Radwański, Marek Zuziak.
Napastnicy: Przemysław Banaszak, Filip Mihaljević, Daniel Świderski. (źródło: widzew.com).