Zamknij
REKLAMA

KSW 47. Dawid Gralka z Uniejowa walczy już w sobotę. Co mówi przed walką?

07:47, 20.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Marcin Cajdler.

Już  w sobotę 23 marca 2019 roku na gali KSW 47 w łódzkiej Atlas Arenie, uniejowianin Dawid Gralka (6-2, 4 Sub) zmierzy się z Pawłem Polityłą (3-1). To drugi występ w KSW 28-letniego zawodnika, który debiutował w tej organizacji w czerwcu 2018 roku.

Dawid Gralka będzie walczył w pierwszej walce, jaką będzie można obejrzeć podczas gali w Atlas Arenie. Wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 19:00 będzie można oglądać w płatnym systemie PPV i zobaczymy na nim jeszcze 8 innych walk.

Dawid Gralka rozpoczynał swoją przygodę ze sportem ponad 18 lat temu podczas treningów karate, na które uczęszczał na sali sportowej w szkole w Uniejowie. Dzisiaj trenuje MMA, jest dietetykiem, trenerem i cutmanem podczas gal mieszanych sztuk walk. Ma również na koncie współpracę jako trener przygotowania motorycznego z Karoliną Kowalkiewicz - zawodniczką UFC oraz Marcinem Wrzoskiem zawodnikiem KSW. 


Dawid Gralka na zdjęciu z Karoliną Kowalkiewicz, Marcinem wrzoskiem i Karoliną Owczarz, która w sobotę również walczy na gali KSW 47 w Łodzi (źródło facebook).

 


Fot. Marcin Cajdler/arch. D.Gralka

Co mówi Dawid Gralka na trzy dni przed walką?

M.K.: Za Tobą kilkanaście intensywnych tygodni przygotowań do walki z Pawłem Polityło na Gali KSW 47 w Łodzi. Jak się czujesz? Jak możesz podsumować ten okres przygotowań? Masz jakiś plan na walkę z Polityło?

Dawid Gralka: Czuję się rewelacyjnie! To był bardzo dobry obóz przygotowawczy. Obyło się bez kontuzji i sumiennie przepracowałem ten okres. Udało się zrobić ponad 120 treningów przez 12 tygodni. Plan oczywiście jest, a co z niego wyjdzie zobaczymy już w sobotę. Każdy ma mocne i słabe strony. Będziemy chcieli go oszukać. 

- Rodziny niektórych zawodników nie oglądają na żywo walk swoich bliskich. A jak jest u Ciebie? Jak podchodzi do tego sportu Twoja żona i najbliżsi?

D.G.: Od ostatniej walki moi rodzice już oglądają. Wcześniej czekali tylko na telefon po walce czy wszystko jest dobrze. U Żony mam ogromne wsparcie, bez niej nie byłbym w stanie poświęcić tyle dla sportu. Wszyscy przyjaciele i rodzina również mnie wspierają i to dodaje naprawdę dużo siły. Doping najbliższych zawsze uskrzydla. Z racji, że jest to Gala w Łodzi mogę liczyć na duże wsparcie. Wszyscy znajomi z Uniejowa jadą kibicować, więc będzie naprawdę głośno!

____________________________________________________________________________________________________________________________________
 

W walce wieczoru w superstarciu zmierzą się mistrz KSW w wadze ciężkiej Phil de Fries oraz mistrz kategorii półciężkiej i pogromca Mameda Khalidova, Tomasz Narkun, a stawką pojedynku będzie pas królewskiej kategorii wagowej należący do Anglika. Poniżej karta walk KSW 47 w Łodzi.

 

Karta walk KSW 47:

Phil De Fries (16-6-1NC, 2 KO, 12 SUB) - Tomasz Narkun (16-2, 3 KO, 12 SUB) - o pas mistrzowski wagi ciężkiej
Mariusz Pudzianowski (12-6-1NC, 5 KO, 2 SUB) - Szymon Kołecki (6-1, 6 KO) - waga ciężka:
Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 SUB) - Norman Parke (25-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB) - waga półśrednia
Fernando Rodrigues Jr (12-4, 8 KO, 2 SUB) - Satoshi Ishii (19-8-1, 2 KO, 9 SUB) - waga ciężka
Damian Janikowski (3-1, 3 KO) - Aleksandar Ilic (10-2, 6 KO, 2 SUB) - waga średnia
Marcin Wrzosek (13-5, 5 KO, 3 SUB) - Krzysztof Klaczek (12-5, 3 KO, 4 SUB) - waga piórkowa
Karolina Owczarz (1-0, 1 SUB) - Marta Chojnowska (1-1, 1 SUB) - waga musza
Maciej Kazieczko (4-1, 2 KO) - Bartłomiej Kopera (9-4, 7 SUB) - waga lekka
Dawid Gralka (6-2, 4 SUB) - Paweł Polityło (2-1) - waga kogucia

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone