Termalni wracają z Rosanowa bez punktów

14:21, 01.04.2019 M.K Aktualizacja: 16:36, 01.04.2019
Skomentuj ?Źródło: MGLKS Termy Uniejów ?Źródło: MGLKS Termy Uniejów

Wynikiem 5:0 zakończył się mecz z LKS Rosanów, który Termy Uniejów rozegrały na wyjeździe 30 marca 2019 roku.

Nie będą dobrze wspominać wyjazdu do Rosanowa zawodnicy Term Uniejów. Ciężki teren dał się we znaki i piłkarze wracają do Uniejowa z pustym workiem punktów, za to napełnionym straconymi bramkami. Mimo wygranej u siebie jesienią 6-2, to Termalni od początku wiedzieli, że mecz nie będzie należał do tych łatwych.

Pierwsze ostrzeżenia przyszły już w 3 minucie, gdy broniącego bramki Jakuba Zdycha uratowała poprzeczka. Zawodnicy z Uniejowa starali się rozgrywać piłkę, ale poza serią rzutów rożnych nic z tych akcji nie wynikało. Strzelanie rozpoczął Rosanów po jednej z kontr, gdy po ewidentnym błędzie sędziego liniowego, sam na sam ze Zdychem wyszedł zawodnik gospodarzy i pewnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Obraz gry do przerwy się nie zmienił i do szatni MGLKS schodził ze stratą jednej bramki.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się od prób rozgrywania akcji przez gości, z których jednak nic nie wynikało. Taktyka Rosanowa opierała się głównie na kontrach, po których kotłowało się pod bramką Term. W jednej z takich sytuacji piłka trafiła obrońcę Uniejowa w rękę i sędzia nie wahał się odgwizdać rzutu karnego. Po bramce na 2-0 gospodarze ciągle grali bardzo skoncentrowani i punktowali drużynę Termalnych. Bramkę na 3-0 po rzucie rożnym zdobył rosły obrońca Rosanowa, później kolejny karny dla gospodarzy, a egzekucji dokonano po następnym rzucie rożnym w doliczonym czasie gry. Słaba gra i 5-0 ostudziły nastroje po wygranym meczu na rozpoczęciu rundy z Sokołem II Aleksandrów.

Na usprawiedliwienie zawodników można jednak napisać, że drużyna Termalnych pojechała do Rosanowa w mocno okrojonym, 14-osobowym składzie. Po fatalnym w skutkach uderzeniu w ostatnim meczu z bramki wypadł grający trener Mateusz Zajdel, dodatkowo niezdolni do gry byli - Żynda, Pęzik, Frączkowski, Kaczmarek oraz Krzysztof Łuczak.

Po porażce drużyna MGLKS Termy Uniejów spada na 8 miejsce w tabeli. Okazja do poprawienia sobie nastrojów już w niedziele, gdy to na boisku im. Włodzimierza Smolarka przyjedzie lider w postaci rezerw ŁKS-u. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie.

Skład MGLKS: Jakub Zdych - Rafał Wierucki, Adrian Kasztelan, Piotr Matusiak, Adrian Stolarek - Krystian Koziełek, Przemysław Nowak, Mateusz Spychalski - Przemysław Sobolewski, Włodzimierz Nowak, Janusz Jonczyk.

Rezerwowi: Bartosz Łuczak, Mateusz Majcherowicz, Maciej Olczyk.

Źródło: MGLKS Termy Uniejów