Extermynator 2019. Po raz kolejny pobiegli w ekstremalnych warunkach

20:33, 08.06.2019 M.K Aktualizacja: 07:45, 10.06.2019
Skomentuj Fot. Michał Kubacki Fot. Michał Kubacki

Po raz trzeci na najwyższym stopniu podium biegu ExTermynator stanął Adam Łukasiak z Chorek, z Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy. Tym razem w biegu, który odbył się 8 czerwca 2019 roku w Uniejowie najszybszy biegacz osiągnął czas 01:04:25.

W tegorocznym Extermynatorze, którego trasa liczyła około 8 kilometrów wzięło udział 64 biegaczy, którzy musieli pokonać rzekę, rowy melioracyjne, trzęsawisko i przeszkody ustawione przez organizatorów. Trzeci rok z rzędu wygrał Adam Łukasiak, który z czasem 01:04:25 nieznacznie wyprzedził Krzysztofa Krygiera z Łodzi, który zajął drugie miejsce (01:04:33). Trzeci na linię mety przybiegł Grzegorz Łuczak z Wartkowic (01:08:52).

Adam Łukasiak wygrał Extermynatora już trzeci rok z rzędu.

Najszybsza z kobiet - Bernadeta Kowalewska-Gołdyka.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy.

WYNIKI:

[ZT]2079[/ZT]

Naszybszą z kobiet była Bernadeta Kowalewska-Gołdyka z Turku, która w klasyfikacji OPEN zajęła 21 miejsce ( 01:26:18). Najlepszy w klasyfikacji żołnierzy był Adrian Strychalski z Ozorkowa (01:12:41). Najszybszą zawodniczką z KB Geotermia Uniejów z czasem 01:35:24 była Izabela Augustowska. Z kolei w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy.

W biegu Extermynator 2019 wzięła udział także zawodniczka z zagranicy (z Finlandii) – Virpi Immonen.

Ekstremalną nagrodą dla zwycięzcy biegu był skok ze spadochronem a za kolejne miejsca na podium lot paralotnią i lot motolotnią. Organizatorami biegu byli: Klub Biegacza Geotermia Uniejów, I Dywizjon Lotniczy Leźnica Wielka, Urząd Miasta w Uniejowie, PGK Termy Uniejów sp. z o.o. i Geotermia Uniejów sp. z o.o.