Inauguracyjna porażka Termalnych

15:38, 20.08.2019 M.K Aktualizacja: 09:01, 21.08.2019
Skomentuj Zdjęcie archiwalne. Zdjęcie archiwalne.

Po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym wszyscy kibice oraz sami zawodnicy mieli nadzieję zacząć rozgrywki w stylu - "nowy sezon, nowy ja". Niestety, słabo wyglądająca drużyna uległa łódzkiemu SMS-owi 1:2.

Mecz rozpoczął się spokojnie. Zarówno gospodarze, jak i żółto-niebiescy próbowali tworzyć sobie sytuacje, jednak nie widzieliśmy wielu strzałów na bramkę. Wiele wybitych dośrodkowań z rzutów rożnych i wolnych dawało wrażenie, że wielu bramek dziś nie zobaczymy. W 26. minucie spotkania akcję prawą stroną przeprowadzili Pęzik z Sobolewskim, ładne podanie otrzymał Spychalski, który strzałem w długi róg bramki wyprowadza Termy na prowadzenie. Od tamtej pory to gospodarze zaczęli atakować. Dość szybko, bo już w 37. minucie bramkę kontaktową z głowy zdobywa SMS i mamy remis. Do szatni obie drużyny schodziły z nadzieją na lepszą drugą połowę.

Druga część spotkania obfitowała w wiele kontrowersji. Trójka sędziowska nie była tego dnia w najlepszej formie rozdając żółte kartki za drobne przewinienia, natomiast nie pokazując ich przy mocniejszych starciach. Groźne ataki gospodarzy narastały, a Termalni wyglądali jakby myślami zostali w szatni. Po jednej z akcji SMS-u, wślizgiem napastnika gospodarzy atakuje Matusiak i sędzia wskazuje na "wapno". Powiedzieć, że to kontrowersyjna decyzja, to jak nie powiedzieć nic. Mocny strzał w prawy róg bramki i piłka po rękach Zdycha wpada do siatki. Od tamtej pory Termalni ruszyli do ataku. Niestety, na nic zdało się zdjęcie Kasztelana na Gąsiorka w celu wzmocnienia ataku. Groźnie kontrował SMS, który nie wykorzystał między innymi sytuacji 5 na 1. Nie pomogła też czerwona kartka pokazana Sobolewskiemu przez sędziego. Napastnik Term nie opanował nerwów i skomentował dzisiejsze poczynania sędziego głównego. Do końca meczu nic się nie wydarzyło i inauguracji nie można udać za udanej.

Skład MGLKS: Zdych, Borysiak, Koziełek, Matusiak, Wierucki - Kasztelan, P. Nowak, Spychalski - W.Nowak, Pęzik, Sobolewski

Rezerwowi: Gąsiorek, Piszczałkowski, Moks, Michalak

Następny mecz odbędzie się 23 sierpnia na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie o godz. 19. Termalni podejmą drużynę KS II Kutno.