Zamknij
REKLAMA

Uniejowscy sportowcy wrócili z obozu w Bieszczadach

08:10, 16.07.2020 | M.K
Skomentuj Fot. Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.
REKLAMA

Od 1 do 8 lipca czterdziestosześcioosobowa grupa, głównie wychowanków Uniejowskiej Akademii Futbolu Ebiego Smolarka przebywała na obozie sportowym.

Miejscem stacjonowania tegorocznego obozu były Bieszczady, a dokładniej miejscowość Weremień koło Leska. Podczas obozu, jego uczestnicy, pod okiem trenerów i opiekunów brali udział w codziennych treningach piłkarskich na obiektach Sanovii Lesko, a także w emocjonujących rozgrywkach siatkarskich.


Fot. Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Nie zabrakło ciekawych wycieczek z przewodnikiem, m.in. na Zaporę Wodną w Solinie, Punkt Widokowy w Polańczyku oraz wędrówki na Hasiakową Skałę (1228 metrów n.p.m.) w Paśmie Połoniny Wetlińskiej. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku organizatorzy obozu - Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, zadbało o regionalno – kulturalne akcenty związane z miejscem obozu. Tym razem Ratownik Górski, Leszek Mnich przybliżył wiele intrygujących legend oraz prawdziwych, mrożących krew w żyłach historii związanych ze zwierzętami zamieszkującymi Bieszczady. Uczestnicy na zajęciach survivalowych próbowali także swych sił w budowaniu leśnych szałasów i rozpalaniu ogniska za pomocą krzesiwa. Obóz był wyjątkowy z uwagi na działania chroniące przed COVID – 19. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami i trenerami korzystali zgodnie z aktualnymi zaleceniami maseczek, robiony był także pomiar temperatury, a także dezynfekcja rąk oraz sprzętu sportowego.


Fot. Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Tegoroczny wyjazd to czwarty obóz organizowany przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. W poprzednich latach usportowione dzieci za sprawą stowarzyszenia miały możliwość poznać Góry Stołowe (obóz w okolicach Nowej Rudy – 2017 rok), Tatry (obóz w Zębie – 2018 rok) oraz Pieniny (obóz w Krościenku – 2019 rok).

???????

Wyjazd w Bieszczady był możliwy dzięki wsparciu Uzdrowiska Termalnego Uniejów, PGK TERMY Uniejów Sp. z o.o., firmy K-FLEX Sp. z o.o., Spółdzielni Mleczarskiej MLECZWART w Wartkowicach, PHU BARAS w Świnicach Warckich oraz sklepu Sportowego OLIMPIKO w Uniejowie.

Więcej informacji oraz zdjęć na profilu FB Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SYMPATYK AKTYWNYCHSYMPATYK AKTYWNYCH

2 1

Brawooo!!!!Pełen profesjonalizm,jak zawsze.Pozdrawiam cieplutko ❤️ 11:04, 16.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DariaDaria

2 0

Miejmy nadzieję, że nikt nie zachoruje po pewnym czasie i wszyscy będą zdrowi. 23:43, 16.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA