Zamknij
REKLAMA

Mikrogranty pozwoliły młodym zawodnikom wrócić na boiska

09:30, 01.10.2020 | M.K
Skomentuj Uniejowska Akademia Futbolu
REKLAMA

W lipcu i sierpniu b.r. Uniejowska Akademia Futbolu bardzo intensywnie pracowała. A to za sprawą przyznanej dotacji w wysokości 5 tys. zł w ramach Wojewódzkiego Programu Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19 ogłoszonego przez Zarząd Województwa Łódzkiego.

Zadanie Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni nosiło tytuł: „WRACAMY NA BOISKA”. Istotą projektu było stworzenie odpowiednich warunków do powrotu dzieci i młodzieży do systematycznych treningów piłkarskich. Poprzez realizację zadania, Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni pragnęło zmotywować młodych sportowców do powrotu do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz do uprawiania sportu, w szczególności piłki nożnej, w niezwykle trudnych warunkach - panującej pandemii SARS –CoV-2, COVID-19.

W treningach projektowych wzięły udział 4 grupy rocznikowe: 2005/2006, 2009/2010, 2007/2008, 2011/2012/2013. W ramach realizacji zadania stowarzyszenie przeprowadziło w sumie 80 godzin treningów dla swoich wychowanków. Młodzi sportowcy przeszkolili się również w zakresie podstawowej wiedzy dotyczącej „Skutecznych sposobów ochrony przed koronawirusem”.

Wsparcie finansowe pozwoliło wejść młodym piłkarzom w rytm systematycznych treningów dających solidną podstawę do uczestnictwa w rozgrywkach ligowych ŁZPN w sezonie 2020/2021, które rozpoczęły się na przełomie sierpnia i września b.r.. Treningi wakacyjne były bezpłatne dla uczestników.

Zmagania ligowe młodych uniejowskich piłkarzy można śledzić na profilu Facebook Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni.

Fot. Przemysław Kęcel

Materiał nadesłany: Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni

[ZT]3004[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA