Zamknij
REKLAMA

"Pozytywka" z Czepowa druga w finale regionalnym Albertiany

07:53, 09.02.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

7 lutego 2018 r. w Zgierzu miał miejsce regionalny finał 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej "ALBERTIANA 2018". Drugie miejsce ze spektaklem  „Bleee…” zajęła  "Pozytywka" z PŚDS w Czepowie.

Organizatorem Albertiany po raz osiemnasty byli: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacja im. Brata Alberta. Do Szkoły Podstawowej nr 8 zjechało 9 teatrów zakwalifikowanych przez jury w Krakowie. Region II obejmował swoim zasięgiem województwa mazowieckie, podlaskie i łódzkie.

Po raz drugi w finałach regionalnych znaleźli się uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie. Na scenie swoje umiejętności prezentowały teatry m.in. z Łodzi, Suwałk, Zgierza, Skierniewic, Pruszkowa, Łęczycy. Wszystkie fantastycznie przygotowane i zdeterminowane, aby walczyć o najwyższe trofeum. POZYTYWKA z Czepowa zaprezentowała spektakl na podstawie scenariusza Maliny Prześlugi pt. „Bleee…”.
Emocje teatralne rosły z minuty na minutę, a ich kulminacja nastąpiła podczas ogłaszania werdyktu. Tegorocznymi laureatami zostali:
I miejsce - Teatr "Wielkie Jajo" z SOSW w Pruszkowie. Spektakl pt. „Niezły cyrk”
II miejsce - "Pozytywka" z PŚDS w Czepowie. Spektakl pt. „Bleee…”
III miejsce - Zespół "Akcent", działający przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu. Spektakl pt. „To, co najważniejsze”

II miejsce, wśród tak wspaniałych grup artystycznych to dla aktorów i całej czepowskiej placówki ogromny sukces.Trzy wyróżnione grupy w nagrodę wezmą udział w Gali w Krakowie, która odbędzie się 19 marca b.r. Tam też odbiorą nagrody z rąk Anny Dymnej.
Na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego region będzie reprezentowała grupa z Pruszkowa, której życzymy równie pięknego wykonania w Krakowie. 

(materiał nadesłany)
fot. PŚDS w Czeopowie

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone