Zamknij
REKLAMA

Bolek i Lolek w Spycimierzu

07:30, 21.08.2018 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fragment jednej ze stron książki Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur

W księgarniach pojawiła się książka „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur" (autorstwa Doroty Majkowskiej-Szajer oraz Sary Szewczyk). Bohaterowie książki poszukują tradycyjnych zwyczajów także w naszym regionie. Mowa tutaj o kwietnych dywanach w Spycimierzu!

,,Bolek i Lolek dotarli do Spycimierza. Ale przemykają bokiem prawie na palcach, bo nie chcą nadepnąć choćby na jeden płatek. A nie jest to łatwe, kiedy kwiaty pokrywają prawie całą powierzchnię drogi. W innych miejscowościach podczas procesji w święto Bożego Ciała sypie się kwiaty, a u nas układa się kwietne dywany – wyjaśnia chłopakom Helenka pochylona nad swoim kawałkiem wzoru: czerwoniutką biedronką. Ta tradycja ma już ponad 200 lat.  A trasa z płatków sięga na ponad kilometr."[fragment książki].

 

Bajkowi bohaterowie powracają w kolejnej książce. Tym razem Bolek i Lolek szukają skarbów polskich kultur rozsianych po całym kraju. Jak Polska długa i szeroka, tak piękna i różnorodna. W najnowszej książce bohaterowie trafiają również w okolice Uniejowa, a dokładnie do znanego z kwietnych dywanów - Spycimierza. Oprócz tego poznają m.in. tradycyjne malowanie chat w Zalipiu, modrą kapustę na Śląsku oraz zabawę w rytm radomskiego oberka. 


Na zdj. okładka książki „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur" (autorstwa Doroty Majkowskiej-Szajer oraz Sary Szewczyk) - Wydawnictwo Znak.

(Materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone