Zamknij
REKLAMA

Zespół Kisu Min z uniejowiankami w składzie może zagrać przed Kasią Nosowską

19:42, 20.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Marek Kwaśniak.

Gitarzystka Ola Sobańska i perkusistka Agata Pyziak pochodzą z Uniejowa i wraz z wokalistką Basią Szafarz i basistą Michałem Szafarzem tworzą zespół Kisu Min (tłumacząc z esperanto: Pocałuj Mnie). Zespół powstał w 2016 roku i gra alternatywny rock. Obecnie młodzi muzycy biorą udział w konkursie organizowanym przez Polskie Radio Łódź, w ramach festiwalu producentów muzycznych Soundedit, w którym główną nagrodą jest występ w koncercie głównym przed Katarzyną Nosowską i zespołem Morcheeba. 

Jak mówią o sobie, styl ich utworów to punkowe serce zmieszane ze słabością do Roxette i The Cure. Grupa ma na koncie debiutancki minialbum Dry Shampoo wydany w marcu 2018 roku wyprodukowany przez Kamila Łazikowskiego (ex Cool Kids of Death) oraz liczne koncerty. Na jesień 2018 planuje premierę dwóch klipów promujących powyższe wydawnictwo.


Fot. Roman Klyuz

Zaczynały w uniejowskiej orkiestrze i De'Formacji
Kisu Min to cztery różne osobowości, które połączone ze sobą tworzą wyjątkową całość. Zanim jednak jego członkowie się spotkali, realizowali się w różnych muzycznych projektach. Agata i Ola, pochodzące z Uniejowa, przez ponad 10 zasilały szeregi miejscowej Orkiestry Dętej ZHP-OSP, a w latach 2007- 2013 tworzyły skład żeńskiego zespołu De’Formacja, znanego nie tylko Uniejowianom. Dziewczyny są również absolwentkami Szkoły Muzycznej I Stopnia w Uniejowie.

Od 2013 roku ich stałym miejscem zamieszkania stała się Łódź, gdzie dziewczyny rozpoczęły studia na Uniwersytecie Łódzkim. Tam też Ola podjęła pracę w sklepie muzycznym, gdzie poznała Michała. Ze wspólnej potrzeby tworzenia cała czwórka zaczęła pisać własne piosenki. Michał i Basia przez wiele lat gościli na polskich scenach wraz z zespołem Revlovers, który powstał z inicjatywy basisty właśnie w Łodzi, w 2010 roku. Zespół zaliczył występ m.in. na Opne’er Festival, był również promowany w Programie III Polskiego Radia. Materiał Kisu Min można odsłuchać na platformach YouTube,Spotify i Bandcamp, można ich również znaleźć na Facebooku i Instagramie.

Zagłosuj na zespół i spraw, by dziewczyny z Uniejowa zagrały przed Nosowską i Morcheeba

Obecnie zespół bierze udział w konkursie organizowanym przez Polskie Radio Łódź, w ramach festiwalu producentów muzycznych Soundedit, w którym główną nagrodą jest występ w koncercie głównym przed Katarzyną Nosowską i zespołem Morcheeba. Serdecznie zachęcamy do oddawania na nich swojego głosu na stronie internetowej radia

Jak głosować?

- na stronie internetowej Radia Łódź - wskazując na ulubiony zespół

- SMS-em - wysyłając pod numer 71601 (opłata to 1,23 zł) wiadomość zaczynającą się od słowa "Muzyka", a zakończoną nazwą wybranego wykonawcy. (szczegóły na stronie organizatora w powyższym linku)

Głosowanie trwa do 24 października do godz. 15.

Fot. Marek Kwaśniak

[ZT]1697[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Fan :) Fan :)

9 0

Głos oddany :). Ładny artykuł promujący naszych. Teraz wygrać głosowanie i do przodu. :D 20:15, 20.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanieć nie UnieMieszkanieć nie Unie

8 0

Super kawałek, przyjemne i oryginalne brzmienie :) Głosujemy :) 10:42, 21.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JadzkaJadzka

8 0

Fajne. Pamiętam De Formacje. 10:43, 21.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuliaJulia

3 0

Dziewczyny prowadzą!! Nadal głosujemy! 18:09, 21.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone