Zamknij
REKLAMA

Pospieszalscy odwiedzili Uniejów. Warsztaty z muzykami przed koncertem Arki Noego [VIDEO]

07:33, 29.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Warsztaty z udziałem muzyków Lidii i Marcina Pospieszalskich to kolejny etap projektu „Splątani miłością do muzyki" realizowanego przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Uczestnicy warsztatów ćwiczyli 27 października 2018 roku w Domu Pracy Twórczej, przed organizowanym w grudniu koncertem z Arką Noego.

Uczestnikami projektu są utalentowani uczniowie ze szkół podstawowych z Uniejowa, Wartkowic, Zadzimia, Kłódnej, Zygier, Wielenina, Wilamowa i Spycimierza. Grupę 60 osób z trzech gmin uzupełniają niepełnosprawni, utalentowani artyści korzystający ze wsparcia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie oraz lokalni instrumentaliści, którzy w sobotę ćwiczyli wspólnie z małżeństwem Pospieszalskich.


Na zdjęciu Lidia i Marcin Pospieszalscy podczas warsztatów w Uniejowie.

,,Jesteśmy moderatorami tych warsztatów i dzielimy się swoim doświadczeniem z zespołem oraz na zajęciach wokalnych z dziećmi. Bardzo szybko złapaliśmy wspólny język i płaszczyznę porozumienia z muzykami, mimo, że było bardzo mało czasu na zrobienie czegoś od podstaw. Zaczęliśmy pracować bardzo intensywnie nad paroma utworami. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie jest takim początkiem wspólnego działania'' - mówił muzyk Marcin Pospieszalski, który nie wyklucza, że być może przyjedzie do Uniejowa na wspólny koncert Rodziny Pospieszalskich.

Wizyta Marcina Pospieszalskiego w Uniejowie nie jest przypadkowa. To właśnie on w latach 90-tych był współzałożycielem Arki Noego, z którą 1 grudnia zagra Uniejowska Grupa Integracyjna. Muzyk ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach, jest kompozytorem, producentem i multiinstrumentalistą. Do Uniejowa na warsztaty przyjechał wspólnie z żoną Lidią, wokalistką jazzową, która również jest absolwentką katowickiej uczelni muzycznej. Oboje uczestniczyli nie tylko w projektach solowych, ale również w wielu projektach rodziny Pospieszalskich. Jeden z synów muzycznej pary, występował również w zespole ,,Arka Noego", o czym Marcin Pospieszalski mówił podczas uniejowskich warsztatów.

Efektem warsztatów będą dwa koncerty. Pierwszy, 1 grudnia w Wartkowicach, który młodzi artyści zagrają z Arką Noego oraz 15 grudnia w Zadzimiu. Drugi z koncertów to występ m.in. z Dariuszem „Maleo” Malejonkiem (Maleo Reggae Rockers), Mirosławem Kowalikiem (Raz Dwa Trzy) i Janem Trebunia-Tutką (Trebunie Tutki). Pierwsza część projektu zakończyła się 16 czerwca koncertem z zespołem Raz Dwa Trzy przy uniejowskim zamku.

 

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone