Zamknij
REKLAMA

Gwiazda kabaretu ćwiczyła ze Splątanymi Miłością Do Muzyki

08:27, 15.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Warsztaty z jedną z najbardziej znanych gwiazd polskiego kabaretu odbyli uczestnicy projektu ,,Splątani miłością do muzyki", który realizuje Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Warsztaty, które odbyły się 10 listopada 2018 roku w sali rycerskiej uniejowskiego zamku uzupełniły  wiedzę sceniczną młodych artystów, którzy już w grudniu wystąpią przed publicznością w Wartkowicach i Zadzimiu. Wśród elementów, które przybliżyła podczas warsztatów Joanna Kołaczkowska znana z kabaretów Hrabi, Potem czy improwizowanego serialu Spadkobiercy były m.in.: swoboda sceniczna, kreatywność, improwizacja oraz praca w grupie. Uczestnicy projektu mieli okazję posłuchać rad doświadczonej artystki kabaretowej, jak reagować na pomyłki na scenie, jak wykorzystać sceniczną wpadkę oraz radzić sobie ze stresem. 

Jak mówili po warsztatach organizatorzy projektu, spotkanie z tak wybitną osobą było dla wszystkich uczestników oraz realizatorów ogromnym przeżyciem, które z pewnością zaowocuje już podczas najbliższych koncertów.

Joanna Kołaczkowska to aktorka i autorka tekstów kabaretowych. W latach 1988– 1989 była aktorką kabaretu Drugi Garnitur. Od 1989 aż do jego rozwiązania w 1999 występowała w kabarecie Potem, pisała także teksty do niektórych skeczów tego kabaretu. Nagrywała skecze radiowe pod szyldem Wytwórni Dźwięków Trrrt. Aktywna postać wytwórni A’YoY, gdzie oprócz kilku krótkich form filmowych, wyreżyserowała też dłuższy film, zatytułowany Nakręceni (2002). Od 2002 roku jest aktorką kabaretu Hrabi. Występuje również w w roli Dorin Owens. Joanna Kołaczkowska tworzy również piosenki kabaretowe m.in. „Song porzuconej”, „Piosenka ciążowa” i wiele innych. W 2016 roku wraz z innymi artystami śpiewała do albumu dla dzieci pt. Jarzynki i przyjaciele, na potrzeby którego nagrała utwór „Cebula Celestyna”.

Warto wspomnieć, że wcześniej, z młodymi artystami z Uniejowa, Wartkowic i Zadzimia na warsztatach spotkali się fantastyczni muzycy: Karolina Skrzyńska, Lidia Pospieszalska i Marcin Pospieszalski, a w zakresie choreografii grupie systematycznie pomaga Danuta Pydyńska. Pierwszy koncert w ramach projektu SPLĄTAN I MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI odbył się w Uniejowie, gdzie przy zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich z młodymi artystami wystąpiła grupa Raz Dwa Trzy. Wkrótce efekt pracy warsztatowej poznają mieszkańcy Wartkowic i Zadzimia, gdzie wspólnie z grupą integracyjną zagrają i zaśpiewają m.in.: ARKA NOEGO, Dariusz Maleo Malejonek (Maleo Reggae Rockers), Jan Trebunia-Tutka (Trebunie Tutki), Mirosław Kowalik (Raz Dwa Trzy), perkusjonalista - Thomas Celis Sanchez oraz gitarzysta Marcin Zaleś.


Fot. Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni


Fot. Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Fot. Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone