Zamknij
REKLAMA

Arka Noego i Splątani Miłością do Muzyki na jednej scenie w Wartkowicach [ZDJĘCIA]

11:11, 02.12.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Zespół ,,Arka Noego'' i uczestnicy projektu ,,Splątani Miłością do Muzyki'' wystąpili 1 grudnia 2018 roku na jednej scenie w Wartkowicach. Sobotni koncert był przedostatnim z trzech organizowanych przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Przed muzykami z gminy Uniejów, Wartkowice i Zadzim jeszcze koncert z Janem Trebunia-Tutką, Dariuszem Maleo Malejonkiem, Mirosławem Kowalikiem i Thomasem Celis.

W sobotę 1 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wartkowicach odbył się przedostatni koncert w ramach projektu, który realizuje Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Tym razem sześćdziesięcioosobowa grupa integracyjna dzieci i młodzieży z Uniejowa, Wartkowic, Zadzimia, Kłódnej, Zygier, Wielenina, Wilamowa i Spycimierza wraz z niepełnosprawnymi artystami z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie wystąpiła z zespołem ,,Arka Noego". Jak zawsze grupie towarzyszyli lokalni instrumentaliści, którzy w tym składzie wystąpili już m.in. z zespołem ,,Raz, Dwa, Trzy". Koncert w Wartkowicach poprowadziła aktorka Monika Mazur, znana z serialu ,,Na sygnale".


Arka Noego.


Pełna sala widzów w Wartkowicach.

W pierwszej części koncertu w repertuarze ,,Arki Noego" wystąpiła grupa integracyjna, której towarzyszył również Robert Friedrich ,,Litza", współzałożyciel zespołu. Następnie na scenie pojawili się również młodzi wokaliści ,,Arki Noego", którzy zaśpiewali wspólnie z grupą i uniejowskimi instrumentalistami. W drugiej części na scenie pojawił się zespół ,,Arka Noego" w pełnym składzie, który ze swoimi instrumentalistami zagrał największe przeboje, m.in. ,, A gu gu", ,,Tato" oraz ,,Święty uśmiechnięty"(Taki mały, taki duży).

Zespół powstał w 1999r., gdy z oka­zji piel­grzymki Ojca Świę­tego Jana Pawła II na zamó­wie­nie TVP1 powstał tele­dysk do pio­senki „Tato”. Utwór stał się wiel­kim prze­bo­jem, a twórcy pro­gramu “Ziarno” zasu­ge­ro­wali nagra­nie kolejnych. Wkrótce powstała pierw­sza płyta „A GU GU”. Arkę Noego pro­wa­dzi Robert Frie­drich — gita­rzy­sta, kom­po­zy­tor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, daw­niej Acid Drin­kers, Turbo). Jak można przeczytać na stronie internetowej grupy, w zespole gra 8 muzy­ków (Arka gra tylko na żywo)  oraz 12 do 15 dzieci - głów­nie dzieci człon­ków zespołu 2Tm2,3 i ich przy­ja­ciele. Mło­dzi wyko­nawcy śpie­wają natu­ral­nie i spon­ta­nicz­nie — nie mają spe­cjal­nie szko­lo­nych i usta­wia­nych gło­sów oraz nie odby­wają regu­lar­nych prób.


Na zdj. grupa integracyjna.


Na zdj. zespół ,,Arka Noego".

 
Na zdj. po lewej Robert Friedrich ,,Litza".

Finałem projektu ,,Splątani miłoscią do muzyki" będzie koncert w Zadzimiu,na którym grupa integracyjna zagra wspólnie z Janem Trebunia-Tutką, Dariuszem Maleo Malejonkiem, Mirosławem Kowalikiem i Thomasem Celis. Na to wydarzenie, które poprowadzi Mariusz Wieczorek – dziennikarz muzyczny Programu III Polskiego Radia, zapraszamy 15 grudnia 2018 roku o godz. 17.30 do kościoła św.Małgorzaty w Zadzimiu.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AdamAdam

1 0

Piekny występ i Grupy Integracyjnej oraz Arki Noego - przesłanie piosenek znakomite- gratuluacje i wielkie uznanie dla Mirka Madajskiego - wspaniała robota - juz czekam na kolejne koncerty 10:53, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone