Zamknij
REKLAMA

Wieczór pieśni patriotycznych podsumowaniem obchodów 100-lecia Niepodległości

06:29, 09.12.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Wieczór pieśni patriotycznych, który odbył się 7 grudnia 2018 roku był podsumowaniem roku obchodów 100-lecia Niepodległości w gminie Uniejów. To także jedno z kilku wydarzeń, których inicjatorem było Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa.

Podczas wieczoru, który odbył się w sali MGOK w Uniejowie wszyscy otrzymali śpiewniki, w których znalazły się m.in. takie utwory jak ,,Płynie Wisła, płynie", ,,O mój Rozmarynie", ,,Rozkwitają pąki białych róż" czy ,,Żeby Polska była Polską". Nie zabrakło również wspólnego wykonania ,,Hymnu Polski'', ,,Roty'' a także kilku kolęd.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zamykało cykl wydarzeń, związanych z całorocznymi, gminnymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Było ono także jedną z imprez organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa wspólnie z Forum 4 Czerwca. Wcześniej w ramach projektu z Forum w Uniejowie odbył się koncert muzyki fortepianowej Paderewskiego, wykład kustosza Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Marsz Nordic Walking na dystansie 1918 metrów. Rezultatem współpracy są także warsztaty, podczas których wspólnie z uczniami szkoły podstawowej poszukiwano lokalnych twórców niepodległości. Bierze w nich udział 10 seniorów i 10 uczniów, którzy wspólnie znaleźli bohatera tamtych czasów, którego tablica pamięci zostanie odsłonięta w siedzibie TPU w najbliższym czasie.


Jedna z uczestniczek wieczoru piosenek patriotycznych zagrała również na harmonijce.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

adamadam

1 0

Byłem, uczestniczyłem , sporo ludzi spiewało - jeszcze w nich tli sie iskierka patriotyzmu - szkoda że młodzieży brakło - ale organizatorom szacun 17:18, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

0 0

Byla mlodziez 15:38, 13.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone