Zamknij
REKLAMA

Premiera tomiku ,,Dysharmonie". Zapraszamy na wieczór autorski Joanny Wicherkiewicz

07:30, 22.01.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. archiwum Joanny Wicherkiewicz

Wszystkich miłośników poezji oraz muzyki zapraszamy 25 stycznia 2019 roku do sali rycerskiej uniejowskiego zamku. To tam o godzinie 18.00 odbędzie się wieczór autorski Joanny Wicherkiewicz i premiera tomiku ,,Dysharmonie".

 

,,słowa płyną jak potoki

wodospadem teorie się leją

pomyślcie o prawdzie

która toczy syzyfowy kamień”
Joanna Wicherkiewicz

Podczas wydarzenia wiersze uniejowskiej poetki zaprezentuje Grupa poetycka UTW. W trakcie wieczoru wystąpią także zespół GREASEN i wirtuoz gitary Jan Krzos. Wśród muzycznych atrakcji przewidziany jest także występ solisty Michała Sawkiewicza (baryton).


Tomik „Dysharmonie” (wyd. ANAGRAM ) powstawał w latach 2015 – 2018 z refleksji nad człowieczeństwem i niezgody na zastaną rzeczywistość. Tytułowe dysharmonie to konflikt wewnętrzny, który jest niezmordowanym towarzyszem człowieka. Wszystko to, co jest życiem, co nim powinno być i nie powinno.

„Utwory te zmuszają do refleksji nad sensem życia, miłością, istotą człowieczeństwa: zaznacza się w nich temat przemijania, odczucia straty i bezsilności człowieka, jego uwikłania w codzienność i oswajania z trudnymi prawdami, w tym - z własną śmiertelnością. W lirycznych frazach znajdziemy zderzenie refleksji filozoficznej i psychologicznej z obrazami przemocy i okrucieństwa człowieka, zdolnego do zabijania, z realiami codziennego życia(…),, - pisze o tomiku Beata Piocha.

Na wydarzenie zaprasza Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie i Wydawnictwo ANAGRAM.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone